Tallinn jätkab ümberkorraldustega juhtimises, Aini Härm koondatakse

Tallinna linnavalitsus
Tallinna linnavalitsus Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Tallinna uut kommunikatsiooniteenistust hakkab juhtima senine linna kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul, kahe ameti liitmisel kaotab töö senine kultuuriameti juhataja Aini Härm.

Tallinna linnavalitsuse kolmapäevasel istungil on päevakavas linna uue kommunikatsioonijuhi ametisse nimetamine, valikukomisjoni ja linnapea Mihhail Kõlvarti ettepanekul on kandidaadiks praegune kommunikatsioonijuht Kirsti Ruul.

Ruul asub linnavalitsuse otsuse korral ametisse 1. jaanuaril. Uuest aastast korraldatakse linnavalitsuse kommunikatsioon ümber ning uus kommunikatsioonijuht hakkab juhtima kommunikatsiooniteenistust, millel on kaks osakonda: kommunikatsiooniosakond ja linnameedia, viimase alla hakkavad kuuluma nii ajalehed Pealinn ja Stolitsa kui ka telesaadete toimetus. Mõlemal osakonnal saab omakorda olema juht.

Teenistus kuulub loodava Tallinna strateegiakeskuse alla.

Aini Härm koondatakse

Kuivõrd Tallinn liidab spordi- ja noorsooameti ning kultuuriameti Tallinna kultuuri- ja spordiametiks, vabastatakse mõlema ameti juhid, vastavalt Aivo Normak ja Aini Härm, ametist. Kui Normak asub tööle uues ühendametis, siis Härm vabastatakse teenistusest ning talle makstakse hüvitist ühe kuu keskmise palga ulatuses.

Härm sattus ajakirjanduse huviorbiiti tänavu jaanuaris, kui 28. jaanuaril saatsid Tallinna linnamuuseumi töötajad linnapea Mihhail Kõlvartile kirja 53 allkirjaga, kus teatasid koostöö puudumisest Tallinna kultuuriametiga. Härm oli varem vabastanud linnamuuseumi juhi Triin Siimeri ametist. Enam kui pool aastat hiljem palkas Härm advokaat Robert Sarve, sest tema hinnangul laimati teda selle kirjaga. Härmi esindav advokaat nõudis umbes 50 eurot inimese kohta ehk kokku 2000 eurot.

Kultuuri- ja spordiametit hakkab 1. jaanuarist juhtima endine kultuuriministeeriumi asekantsler Hillar Sein.

Lisaks Härmile koondatakse Tallinna haldusdirektor Viljar Meister. Seoses Tallinna Energiaagentuuri tegevuse lõpetamisega vabastatakse Pille Arjakas agentuuri juhataja kohalt.

Tallinna linnavolikogu võttis septembris vastu otsuse, millega korraldatakse põhjalikult ümber Tallinna asutuste tegevused alates algava aasta 1. jaanuarist.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: