Algas Saue ja Topi liiklussõlme ühendustee 4,2 miljoni eurone ehitus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Uue Topi-Saue ühendustee algus Maksimarketi taga Saue vallas. Autor/allikas: Google Street View

Algas Saue linna ja Topi liiklussõlme vahelise ühendustee ehitus; tööde kogumaksumus on 4,2 miljonit eurot koos käibemaksuga.

Ühendustee ehitusööd algavad esmalt raadamise, väljakaevete ja pinnase äraveoga, teatas Saue vallavalitsus.

Rajatav tee valmib 2021. aasta lõpuks ning ühendab omavahel Saue linna ja Laagri aleviku.

Vallavanem Andres Laisa sõnul on Saue valla seisukohalt tegemist strateegilise ühendusteega.

"Täiesti uue sisu saab valla arengukavas kajastatud eesmärk siduda senisest paremini Laagri alevik valla keskuse Saue linnaga ning pikemas perspektiivis vormida kahest asumist kaksikkeskus," märkis vallavanem ja lisas, et teisalt rahastab olulist osa ehitusest eraettevõtja, mistõttu on Saue–Topi ühendustee hea näide avaliku ja erasektori koostööst.

Valla teatel vähendab uus ühendustee liikluskoormust Tallinna ringtee ning Vana-Keila maantee ja Tõkke tänava liiklussõlmedes ning muudab Kanama liiklussõlme seeläbi turvalisemaks.

Ehitatava lõigu kogupikkus on 2,8 kilomeetrit.

Tegemist on 1+1 teega, mille kõrvale tuleb valgustatud jalg- ja jalgrattatee. Lisaks ühendusteele rajatakse raudbetoonsild üle Vääna jõe ja ehitatakse välja Kuuseheki tänava alguse ringristmik Saue linnas.

Tee on Tallinna–Paldiski raudteega paralleelne ja jääb selle Tallinna–Pärnu–Ikla maantee poolsele küljele. Lõik loob otseühenduse Topi ristmiku ja Saue linna Kuuseheki tänava vahele, kuid on ühtlasi ka juurdepääsutee ligikaudu 620 000 ruutmeetri suuruse kinnisvaraarendusprojekti Gate Tallinn arendusalale.

Saue vald osales Saue–Topi ühendustee projekteerimisel, teealuste maade omandamisel ja finantseerib kergliiklustee valgustuse ehitust. Kokkuleppe järgi finantseerib tee-ehitust pea poole ulatuses OÜ Chester Universal.

Ühendustee ehitab AS YIT Eesti ja omanikujärelevalvet teeb Sweco EST OÜ.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: