Kaitseväe uued automaadid võetakse esmakordselt kasutusse Malis

Foto: Ken Mürk/ERR

Eesti uued automaadid Rahe lähevad esmakordselt kasutusse Aafrikas Malis, kuhu suundub uus rühm sõdureid enne jõule. Hiljuti jõudsid kohale automaadid praegu teenistuses olevate ajateenijate jaoks. Ülejäänud osa relvadest peaks kohale jõudma järgmise aasta jooksul.

Esimesed automaadid Rahe laaditakse veoks Malisse, kus enne jõule vahetub Eesti missiooniüksus. Aafrikas saavad Lewis Machine and Tool Company toodetud Eesti uued käsitulirelvad oma ristsed.

"Scoutspataljon on uute relvadega väljaõppe läbinud ja üldjoontes rahul, ütles kaitseväe pearelvur major Risto Pärtel. Kriitikat siiski on ka.

"Tegelikult ei ole suuremaid probleeme. Kui näiteks sihiku kinnitamisel keegi keerab sihiku kruvi katki, siis see ei tähenda, et sihik halb oleks," lausus Pärtel.

Suvel saabusid Eestisse esimesed 1500 relva. Hiljuti jõudis kohale saadetis 4000 relvaga, mis uueks aastaks üksustesse laiali veetakse.

"Järjekordne kogus automaate tuli novembri lõpus ja need on mõeldud ajateenijatele, kes nüüd teenistusse tulevad," ütles Pärtel.

Järgnevad tarned peavad välja vahetama praegu kasutusel olevad Iisraeli Galilid ja Rootsi AK-4-d. Kõik relvad peaks plaanide kohaselt Eestisse saabuma järgmise aasta lõpus või ülejärgmise alguses, kuid viiruse tõttu võivad tarned hilineda.

Kaitseinvesteeringute keskuse relvastuse kategooriajuht Ramil Lipp ütles, et relvatarned võivad natuke nihkuda, aga neile teadaolevalt mitte oluliselt.

Praegu on välja kuulutatud täpsuspüssi optilise sihiku ja harktoe hange. Praegu kasutusel olevad Iisraeli ja Rootsi käsitulirelvad kogutakse kokku, sorteeritakse ja kasutuskõlblikud relvad jäävad reservi. Neid pole plaanis kellelegi müüa ega kinkida.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: