Valitsus eraldas reservist viis miljonit eurot majanduse toetamiseks

Vabariigi valitsuse istungite saal Stenbocki majas.
Vabariigi valitsuse istungite saal Stenbocki majas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Valitsus võttis neljapäeval pärast kabinetiarutelu vastu otsuse eraldada valitsuse reservist viis miljonit eurot, millest 2,1 miljonit läheb Ida-Virumaal kriisis kõige enam kannatada saanud ettevõtete toetamiseks.

  • 2,133 miljonit eurot eraldatakse Ida-Virumaa ettevõtete toetuseks.  

Toetus on suunatud koroonaviiruse leviku tõkestamise piirangute tõttu Ida-Virumaal oma tegevuse peatama pidanud ettevõtetele, sihtasutustele, füüsilisest isikust ettevõtjatele ja mittetulundusühingutele, kellel on Ida-Virumaal töötajad.

Konkreetse toetussumma arvutamisel lähtutakse ettevõtte käesoleva aasta novembri tööjõukuludest. Maksimaalne toetuse summa ühe ettevõtte puhul on 180 000 eurot. Toetuse summa arvutatakse k.a. 15. detsembri seisuga tänavu novembri eest deklareeritud töötasu, sotsiaalmaksu ja tööandja töötuskindlustusmakse alusel. FIE-de toetamisel lähtutakse 2020 aasta kuupalga alammäärast.

Meetme rakendamiseks annab maksu- ja tolliamet vastavad andmed rahandusministeeriumile, kes otsustab nende alusel toetuse väljamaksmise.

  • 1,5 miljonit eurot eraldatakse haridus- ja noortevaldkonna toetuseks.

Haridusministeeriumi kaudu otsustas valitsus toetada noorte erahuviharidust ja -tegevust ning eraüldharidust enam kui 1,5 miljoni euroga, sellest 205 000 suunatakse Ida-Virumaale.

  • 1,4 miljonit eurot eraldatakse kultuurile, spordile ja täiskasvanute huvitegevusele.

Kultuuriministeeriumi kaudu otsustati 1,4 miljoni euroga toetada kultuuri, sporti ja täiskasvanute huvitegevust, sellest 490 000 eurot suunatakse Ida-Virumaale.

Kultuuri ja sportimisvõimaluste mitmekesisuse säilimiseks leppis valitsus kokku 560 000 euro eraldamises kultuuriministeeriumi valdkonna kaudu kultuuri, huvihariduse ja huvitegevuse toetamiseks. Sellest 430 000 on ette nähtud koroonaviiruse teises laines eriti rängalt kannatada saanud Ida-Virumaale ja 130 000 ülejäänud Eestile. Spordivaldkonna, sealhulgas treenerite toetuseks eraldatakse 811 000 eurot, sellest üle 60 000 Ida-Viru spordiasutustele ja -klubidele.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: