Lääne-Nigula volikogu otsustab jaanuaris Risti tuulepargi saatuse

Paldiski tuulepark.
Paldiski tuulepark.

Lääne-Nigula valla volikogu peaks Enefit Greeni plaanitava Risti tuulepargi eriplaneeringu saatuse kohta otsuse tegema jaanuaris peetaval istungil.

Neljapäeva õhtul tutvustas Lääne-Nigula vallavalitsus volikogule eelnõu, mis näeb ette Läänemaale Risti lähedale plaanitava tuulepargi eriplaneeringu lõpetamise.

Arendaja Enefit Greeni hinnangul ei ole eriplaneeringu lõpetamiseks alust.

Lääne-Nigula vallavanem Mikk Lõhmus tõi volikogu ees eriplaneeringu lõpetamise põhjustena välja puudused planeeringumenetluses, avaliku huvi ja veel mitu punkti.

Enefit Greeni juhatuse esimees Aavo Kärmas, kes samuti volinike ees esines, kriitikaga ei nõustunud ja esitas arendaja poolsed vastuargumendid.

"Täna ei ole otstarbekas seda eriplaneeringut lõpetada. Peale selle algatamist aasta aega tagasi ei ole ilmnenud mingeid asjaolusid, mis sunniksid seda tegema," ütles Kärmas.

Tuulepargi vastu koguti umbes 1100 allkirja, kuid seni pole selge, kas kõik allakirjutanud elavad üldse vallas või kui palju nimeseid on nende hulgas topelt.

Volikogu peaks tuulepargi eriplaneeringu saatuse kohta otsuse tegema jaanuaris peetaval istungil.

Lääne-Nigula vallavolikogu esimees Neeme Suur ütles ERR-ile, et kavas on arutada seda teemat uuesti nii volikogu komisjonidega kui kohaliku kogukonnaga.

Risti tuulepargi rajamine maksaks eeldatavasti umbes 150 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: