Viit Helsingin Sanomate töötajat kahtlustatakse riigisaladuse paljastamises ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Laupäeval ilmunud Helsingin Sanomate artikkel Soome sõjaväeluure luureasutusest Tikkakoskil.
Laupäeval ilmunud Helsingin Sanomate artikkel Soome sõjaväeluure luureasutusest Tikkakoskil. Autor/allikas: YLE

Soome keskkriminaalpolitsei (KRP) on jõudnud lõpule eeluurimisega ajalehes Helsingin Sanomat (HS) kolme aasta eest ilmunud artikli suhtes, mis käsitles kaitsejõudude luureosakonnale alluvat signaalluurekeskust.

KRP teatel kahtlustatakse viit Helsingin Sanomate töötajat julgeolekusaladuse paljastamises.

Artiklis räägiti salajase keskuse tegevusest, allikatena kasutati salajaseks kuulutatud toimikuid. Signaalluurekeskusest oli avalikkuses seni vähe teada. Lisaks keskuse tööle käsitleti artiklis laiemalt sõjaväeluure tööd ja riigikaitset.

"Politseil on olnud põhjust kahtlustada, et Helsingin Sanomate toimetuses on käsitletud selliseid andmeid, mis Soome on välisjulgeoleku huvides määranud salajaseks," ütles eeluurimise juht Kai Käkelä.

"Osa salajas peetavast teabest avaldati kavandatud artiklisarja esimeses osas, teisi ettevalmistatud artikleid Helsingin Sanomat eeluurimise algatamise tõttu ei avaldanud."

Kuriteokahtlus on seotud kaitsejõudude sõjaväeluuret ja riigikaitset puudutava saladuses hoitava julgeolekuklassifikatsiooniga teabe ebaseadusliku vahendamise ja avaldamisega, seisab KRP avalduses.

KRP ei kahtlusta ajakirjanikke salajase teabe seadusvastases omandamises.

Taotluse asja uurimiseks tegi kaitsejõudude peastaap. Nüüd läheb see edasi riigiprokuratuuri, kus kaalutakse süüdistuse esitamist.

Julgeolekusaladuste paljastamise eest võib kohus mõista vanglakaristuse neljast kuust nelja aastani.

Allikas: STT-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: