USA sulgeb oma kaks viimast konsulaati Venemaal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Venemaa ja USA lipp.
Venemaa ja USA lipp. Autor/allikas: Maxim Shemetov/Reuters/Scanpix

USA presidendi Donald Trumpi administratsioon teavitas kongressi kavatsusest sulgeda viimased kaks Ühendriikide konsulaati Venemaal.

Välisministeerium teatas eelmisel nädalal seadusandjatele, et sulgeb alaliselt konsulaadi Vladivostokis ning peatab ajutiselt töö Jekaterinburgi konsulaadis.

Välisministeerium ütles teates, et konsulaatide sulgemise põhjuseks on piirangud, mille Vene võimud kehtestasid 2017. aastal riigis töötada võivate USA diplomaatide arvule.

Pärast konsulaatide sulgemist jääb USA ainsaks diplomaatiliseks esinduseks Venemaal Moskvas asuv saatkond.

Venemaa andis 2018. aastal USA-le korralduse sulgeda oma konsulaat Peterburis pärast seda, kui Washington nõudis Moskvalt Venemaa konsulaadi sulgemist Seattle'is.

USA konsulaat Vladivostokis suleti ajutiselt märtsis koroonapandeemia tõttu ning diplomaadid on juba alustanud seadmete, dokumentide ja teiste asjade ärakolimist. 

USA konsulaatides Vladivostokis ja Jekaterinburgis töötab ühtekokku 10 Ameerika diplomaati ja 33 kohalikku inimest.

Konsulaatide sulgemise täpne aeg ei ole veel paika pandud.

Teates märgitakse, et USA diplomaadid paigutatakse ümber saatkonda Moskvas, kohalikud töötajad aga koondatakse.

Välisministeeriumi hinnangul võimaldab Vladivostoki konsulaadi sulgemine kokku hoida 3,2 miljonit dollarit aastas.

Konsulaatide sulgemine jätab USA ilma diplomaatilise esinduseta tohutul territooriumil Moskvast idas ning tekitab olulist ebamugavust ameeriklastele, kes reisivad Venemaa idaosas, samuti nende piirkondade venemaalastele, kes taotlevad USA-sse sõiduks viisat, kuna kõik konsulaarteenused koonduvad Ühendriikide Moskva saatkonda.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: