Jõulupakkide kohaletoimetamiseks teevad kullerid ülipikki tööpäevi

Foto: Merilin Pärli/ERR

Jõulueelne aeg on pakiäris aasta kibedaim. Ikka on vaja, et kingitused enne jõululaupäeva kohale jõuaksid. Mida töö pakikullerina jõulueelsel ajal endast kujutab, kui palju pakke saadetakse ning - mis peamine - kas veel praegu pakki teele pannes see ikka õigeks ajaks kuuse alla kohale jõuab?

Pakiäri kogemus näitab, et Eesti elanikest on saanud e-äri rahvas.

"Viimase aasta kogemusel võib öelda küll, et tohutu kasv on olnud võrreldes varasema aastaga, uus trend," kinnitab DPD Eesti kuller Veiko Tuul.

Pakke saadetakse on palju. Nii tuleb ühel kulleril sama pakikapi juures käia päeva jooksul mitu korda.

"Oleneb täiesti piirkonnast, aga siin olen ma ühe päeva jooksul käinud viis korda.
Selleks, et saaks kõik pakid, mis on ühe päeva jooksul sisse tulnud, kohale toimetatud," ütleb Tuul.

Kulleri käes lendavad pakid kiiresti kappi, ent siis töö seiskub, ehkki pakke on ootel veel.

"Meil ei ole piisavas suuruses kappe. Põhimõtteliselt meil on siin keskmise suurusega pakid, mis sobivad ühte kappi, aga kuna meil vabu kappe ei ole, siis tuleb kolmandat korda täna veel tulla," selgitab Tuul.

Detsembri algusest on pakiautomaatide kaubamahud kasvanud suvega võrreldes kaks-kolm korda.

"Elamupiirkondadesse tellitakse rohkem. Kasvõi Peetrisse, seal tuleb ikka mitu korda käia," teab kuller Veiko Tuul. "Kõige ekstreemsem näide oli mõni aasta tagasi, kui ühest automaadist korjasin peale paki, mis sisaldas külmutatud liha.
Toiduained, mis kergesti riknevad, ei ole küll need tooted, mida pakiautomaadiga peaks saatma."

DPD Eesti tegevjuht Remo Kirss ütleb, et koroonakevadelolid inimesed üha rohkem kodudes, mistõttu avastati enda jaoks taas traditsiooniline kullerteernus, millega telliti kaupa kodudesse.

"See oli ka mugav ja kui me räägime pakiautomaatidest, siis pakiautomaatide pakimaht ikkagi liikus linnasüdametest väljapoole," kirjeldab Kirss tendentsi.

Jõulupakkide teelepanekuks on praegu käes ülim aeg, kinnitab Kirss.

"Sellel on tegelikult väga palju faktoreid, ega kullerid ja kullerettevõtted ole ainsad, kes seda pakiahelat mõjutavad. Aga kui esmaspäeval korrektselt pakid teele panna, siis suure tõenäosusega peaksid need jõuludeks ikkagi kuuse alla jõudma. Eesti-siseselt loomulikult, rahvusvaheliselt on juba natukene hilja," täpsustab Kirss.

Kulleri tööpäevad on praegu mammutpikad.

"No ütleme, et hommikul poole kaheksast ja õhtul kuue-seitsmeni. Ägedamad päevad lõppevad kell 20-21," ütleb Veiko Tuul.

"Ikka jõululaupäevaks saab koju," lisab ta enda kohta.

Ent kiire töö jätkub ka pühade vahel, enne aastavahetust.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: