Tööstustoodete tootjahinnad langesid novembris aastaga 0,9 protsenti

Tootmine.
Tootmine. Autor/allikas: Rene Kundla/ERR

Tööstustoodangu tootjahinnaindeks, mis iseloomustab nii koduturule kui ka ekspordiks Eestis valmistatud tööstustoodete hindade muutust, tõusis tänavu novembris võrreldes oktoobriga 1 protsendi ja langes võrreldes eelmise aasta sama kuuga 0,9 protsenti.

Statistikaameti juhtivanalüütik Eveli Šokman ütles, et tootjahinnaindeksit mõjutas oktoobriga võrreldes keskmisest enam hinnatõus elektroonikaseadmete ja elektrienergia tootmises, samuti puidutöötlemises ja puittoodete tootmises.

"Vastupidist mõju avaldas metalltoodete, paberi ja pabertoodete ning mööblitootmise hinnalangus," täiendas Šokman.

Eelmise aasta novembriga võrreldes mõjutas indeksit keskmisest enam hinnalangus kütteõlide tootmises, elektri- ja soojusenergia ning kemikaalide ja keemiatoodete tootmises. Samuti mõjutas indeksit hinnatõus elektroonikaseadmete ja puittoodete tootmises ning mäetööstuses.

Ekspordihinnaindeks suurenes oktoobriga võrreldes 0,9 protsenti. Enim tõusid hinnad elektrienergia, elektroonikaseadmete ja naftasaaduste tootmises. Kõige rohkem langesid paberi ja pabertoodete, mäetööstuse ja plastist toodete hinnad. Võrreldes eelmise aasta novembriga vähenes ekspordihinnaindeks 4,4 protsenti.

Impordihinnaindeks jäi oktoobriga võrreldes samale tasemele. Hinnatõus sai osaks elektrienergiale, mäetööstusele, kemikaalidele ja keemiatoodetele. Hinnalangust vedasid naftasaadused, põllumajandussaadused ning nahktooted ja jalatsid. Võrreldes 2019. aasta novembriga langes impordihinnaindeks 5,9 protsenti.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: