Suurbritanniat ja Prantsusmaad räsib torm Bella

Torm Bella möllab Inglismaal ja Põhja-Prantsusmaal.
Torm Bella möllab Inglismaal ja Põhja-Prantsusmaal. Autor/allikas: FRANCOIS GREUEZ / SIPA/SIPA/SCANPIX

Suurbritannia lõuna- ja Prantsusmaa põhjaosa räsivad tormituuled, tuues kaasa üleujutusi, elektrikatkestusi ning häireid rongi- ja lennuliikluses.

Wighti saarel mõõdeti tormi Bella tuuleiilide kiiruseks 47 meetrit sekundis ning Inglismaa lõunarannikul ja Walesis tõusis tuulekiirus kuni 36 meetrini sekundis.

Üleujutused Lõuna-Inglismaa raudteedel põhjustasid katkestusi rongiliikluses ja rongide hilinemist. Peamist rongiliini Londonisse takistas rööbastele langenud puu.

Energiaettevõtte Western Poweri teatel oli Walesis elektrita 21 000 majapidamist. Pühapäevaks taastati neist enamikus vooluvarustus, kuid 1700 majapidamist on endiselt elektrita.

Esimesel jõulupühal evakueeriti Northamptonis pea tuhat inimest ühest üleujutatud karavanipargist, sest tulvad muutusid piirkonnas eluohtlikuks.

Prantsusmaal Bretagne's ja Normandias on elektrita umbes 12 000 majapidamist ning veel kuni 6000 Calais' piirkonnas.

Rohkem kui kolmandik lende Pariisi Charles de Gaulle'i lennuväljalt põhja poole hilines tormi tõttu. Luxembourg'ist Pariisi teel olnud lennuk pöördus aga tagasi ning Aerofloti lennuk maandus Pariisi asemel Amsterdamis.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: