Trump allkirjastas COVID-19 päästepaketi

{{1609124460000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / SIPA

USA president Donald Trump allkirjastas pühapäeval 900 miljardi dollari suuruse päästepaketi koroonapandeemia mõjude leevendamiseks.

Allkirjastatud dokument on laiem, hõlmates ka 1,4 triljonit dollarit valitsusasutuste rahastamiseks järgmise aasta septembri lõpuni ning teisi kongressi istungjärgu lõpu prioriteete, nagu rahapuuduses vaevleva transiidisüsteemide toetamine. 

"Ma allkirjastan selle seaduse, et taastada töötushüvitised, peatada väljatõstmine, pakkuda üüriabi, lisada raha PPP (otsetoetuste programm) jaoks, tuua meie lennufirmade töötajad tagasi tööle, suunata märgatavalt rohkem raha vaktsiini laialijagamisele ja palju muud," lausus president jõulupuhkuse ajal Floridas tehtud avalduses. 

Uus pakett pikendab föderaalabi töötutele märtsi keskpaigani, pakub tagatud laene ja miljardeid dollareid toetust väikeettevõtetele, restoranidele, hotellidele, lennufirmadele ja teistele. 

See pikendab moratooriumi üürivõlglaste väljatõstmisele ja eraldab täiendavat raha COVID-19 vaktsiini laialijagamiseks. Abi on hädavajalik maailma suurimale majandusele, mida viiruse leviku ohjeldamiseks rakendatud piirangud on rängalt tabanud. 

Demokraadid lubavad täiendavaid toetusi, kui presidendiks valitud Joe Biden ametisse asub, vabariiklased aga on äraootaval positsioonil. 

Eelmise COVID-19 päästepaketiga ette nähtud töötushüvitised ja muud toetused aegusid nädalavahetusel ning valitsusasutuste rahastus lõppenuks esmaspäeva keskööl. 

Päästepaketi ja riigihalduseelarve seaduse saatus oli ebaselge veel pühapäeval ning kongresmenid ärgitasid Trumpi tegutsema, nõudes temalt viivitamatult allkirja või vetot. 

Trump ei ähvardanud otsesõnu vetostada raskete läbirääkimiste tulemusena sündinud kokkulepet, mida ta nimetas häbiasjaks, kuid ei viidanud ka kavatsusele sellele allkiri anda.

Selle asemel sarjas ta korduvalt eelnõud 600-dollarise ühekordse otsetoetuse eest enamikule ameeriklastest, nõudes selle asemel 2000 dollari eraldamist. President tuli selle nõudmisega välja alles pärast eelnõu heakskiitmist kongressi mõlemas kojas. 

Trumpi viivitamist kritiseerisid teravalt ka mitmed vabariiklased.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: