Pea pooled riigipühad langevad algaval aastal nädalavahetusele

Vabariigi aastapäeva paraad Tallinnas
Vabariigi aastapäeva paraad Tallinnas Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti tosinast rahvus- ja riigipühast langeb 2021. aastal nädalavahetusele viis, lisaks on neli riigipüha reedesel päeval.

Laupäevale või pühapäevale jäävad algaval aastal ülestõusmispühade 1. püha (4. aprill), kevadpüha (1. mai), nelipühade 1. püha (23. mai) ning esimene ja teine jõulupüha.

Reedele langevad uusaasta, suur reede, taasiseseisvumispäev ja jõululaupäev.

Võidupüha ja jaanipäev langevad algaval aastal vastavalt kolmapäevale ja neljapäevale. Vabariigi aastapäev on kolmapäeval.

Suur reede, ülestõusmispühade 1. püha ja nelipühade 1. püha on liikuvad pühad, neist kaks viimast langevad alati pühapäevale.

Rahvus- ja riigipühad on Eestis puhkepäevad. Uusaastale, vabariigi aastapäevale, võidupühale ja jõululaupäevale eelnev tööpäev on töölepingu seaduse alusel kolme tunni võrra lühendatud.

Eestis on lisaks 15 riiklikku tähtpäeva, mis ei ole puhkepäevad. Riiklikud tähtpäevad on kolmekuningapäev (6. jaanuar), Tartu rahulepingu aastapäev (2. veebruar), emakeelepäev (14. märts), emadepäev (mai teine pühapäev), lastekaitsepäev (1. juuni), Eesti lipu päev (4. juuni), leinapäev (14. juuni), kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev (23. august), vanavanemate päev (septembri teine pühapäev), vastupanuvõitluse päev (22. september), omavalitsuspäev (1. oktoober), hõimupäev (oktoobri kolmas laupäev), hingedepäev (2. november), isadepäev (novembri teine pühapäev) ja taassünnipäev (16. november).

Lastekaitsepäev ja Eesti lipu päev lisati riiklike tähtpäevade nimekirja käesoleval aastal.

Pühade ja tähtpäevade seadusega saab lähemalt tutvuda siin.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: