Taastuvenergia osakaal on Eestis EL-ist mitmekordselt suurem

Eesti suurim päikesejaam Pärnus.
Eesti suurim päikesejaam Pärnus. Autor/allikas: ERR

Taastuvenergia osakaal kogu kütte- ja jahutussüsteemides kasutatavast energiast oli Eestis möödunud aastal 52,3 protsenti, Euroopa Liidus (EL) keskmiselt aga 22,1 protsenti.

Samas on taastuvenergia osakaal EL-i majapidamiste, tööstusettevõtete ja teiste asutuste kütmiseks kasutava energia kogumahust viimase 15 aasta jooksul pea kahekordistunud. 2004. aastal oli näitaja vaid 11,7 protsenti, selgus Eurostati andmetest.

2018. aastaga võrreldes tõusis näitaja 0,9 protsendipunkti. Seejuures suurenes taastuvenergia osakaal 20 liikmesriigis, seda enim ehk 9,1 punkti Slovakkias, 2,9 punkti Soomes ja 2,5 punkti Taanis. 

2019. aastal oli suurim taastuvenergia kasutaja Rootsi, kus kütte- ja jahutussüsteemides kasutatavast energiast tuli taastuvatest allikatest 66,1 protsenti. Lätis oli näitaja 57,8 protsenti, Soomes 57,5 protsenti. 

Teisalt vähim kasutas taastuvenergiat Iirimaa, kus selle osakaal kütteenergiast oli vaid 6,3 protsenti. Järgnesid 7,1 protsendiga Holland, 8,3 protsendiga Belgia ning 8,7 protsendiga Luksemburg. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: