Tallinna loomaaed rajab Kagu-Aasia troopilise vihmametsa väljapaneku

Foto: Priit Mürk/ERR

Tallinna loomaaed alustab uue aasta alguses Kagu-Aasia troopilise vihmametsa väljapaneku ehitust, mis kestab üle kahe aasta.Tegu on siseväljapanekuga, kus külastajad võivad vaadata Kagu-Aasia floorat ja faunat ning tajuda sealset kliimat.

Osa elukatest toimetavad uus siseväljapanekus ka taimestiku varjus vabalt.

Uues väljapanekus leiavad kodu sellised loomad nagu loomaaia ainus Kagu-Aasiast pärit imetaja kalakass, kelle loomulik elupaik on džungel.

Kolme aasta pärast elab ta juba vihmametsa või pilvemetsa ekspositsioonihoones koos teiste Kagu-Aasia haruldaste elukatega.

"Nagu näiteks lendkoer, kes on üks suurimaid nahkhiirlasi. Siis binturongid - väga vahvad loomad, keda kutsutakse kassikaruks. Nad näevad välja kaslaste moodi ja liiguvad nagu karud - panevad oma käpad niimoodi," kirjeldas Tallinna loomaaia loodushariduse spetsialist Darja Zubareva.

Linnud ja sisalikud on pilvemetsas vabakäigul ehk mitte klaasseinaga puuris. Pärast külastust võib keerata koti tagurpidi veendumaks, et mõni sisalik pole sinna apla linnu eest peitu pugenud.

"Oma koti raputamine on alati hea idee - eriti siis, kui käite loomaaias. Aga me arvame, et loomadel on ellujäämise instinkt ja loodetavasti nad ei poe kellegi tasku," ütles Zubareva.

Pilvemetsaks kutsutakse väljapanekut, sest seal saab näha liike, kes elutsevad mägedes pilvepiiril. Projekt maksab viis miljonit eurot, millest pool tuleb Euroopa Regionaalarengu fondi pereturismi meetmest.

Ehitus algab uuel aastal ja väljapanek avaneb külastajatele 2023. aasta kevadel.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: