Ida-Virumaa ettevõtted saavad aasta algul 2,1 miljonit toetust

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Narva linnavalitsuse hoone. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riik eraldab Ida-Virumaa 194 ettevõtjale 2,1 miljonit eurot toetust, mis jõuab ettevõtjateni aasta alguses. Toetust saavad ettevõtted, kelle töö on valitsuse korraldusega piiratud.

Toetust saavad ettevõtjad, kes tegutsevad majutuse ja toitlustuse, tervishoiu ja sotsiaalhoolekande või muude valitsuse korralduses nimetatud teenindavate tegevuste valdkonnas, tal peavad olema töötajad Ida-Virumaal ning tema tegevus peab olema täielikult peatatud või oluliselt piiratud. Nimekirja toetust saavatest ettevõtetest leiab siit. 

Rahandusminister Martin Helme sõnul on toetuse kättesaamine tehtud võimalikult kiireks ning toetust ei pea eraldi taotlema. "Kõigile toetuse tingimustele vastavatele ettevõtjatele alustab rahandusministeerium kiirelt ülekannete tegemisega ja pingutame selle nimel, et raha jõuaks nendeni jaanuari kahe esimese nädala jooksul," ütles rahandusminister Martin Helme.

Toetuste saajate hulka kuuluvad nii äriühingud, sihtasutused, mittetulundusühingud kui füüsilisest isikust ettevõtjad (FIE), kelle tegevus on koroona tõttu piiratud.

Ettevõtjad saavad toetust nende töötajate eest, kelle töötamise asukoht on 15. detsembri seisuga registris Ida-Virumaa.

Valitsuse kehtestatud piirangute tõttu toetusele kvalifitseeruvate ettevõtete EMTAK kood peab klappima valitsuse korralduses loetletud koodidega.

Toetuse saaja suhtes ei tohi olla alustatud sundlõpetamis-, likvideerimis- ega pankrotimenetlust, FIE peab olema 15. detsembri seisuga esitanud ettevõtlustulu deklaratsiooni 2019. aasta kohta.

Toetuse saamiseks pangakontole tuleb ettevõttel hiljemalt 6. jaanuariks 2021 esitada oma ettevõtte pangakonto number MTA iseteeninduskeskkonnas e-MTA ja lisada juurde pangakonto omaniku nimi. MTA saadab toetuse saajatele ka sellekohase teavituse.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: