Nädalavahetus toob lund ja lörtsi

Foto: Siim Lõvi /ERR

Nii laupäeval kui pühapäeval on Eestis oodata lume- ja lörtsisadu, uus nädal tõotab ilma külmenemist.

Laupäeval liigub osatsüklon Peipsi taha ja päeval edasi põhja poole ning selle servas sajab eelkõige Ida-Eestis lund ja lörtsi, lääne pool on sajuhooge üksikuid ja harva, edastab ilmateenistus.

Tuul on lääne pool nõrk ja muutliku suunaga, ida pool tugevneb põhjakaare tuul, Virumaa rannikul on puhanguid 14 m/s. Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul -1..+1°C piires, tuulele avatud rannikul kuni +2°C.

Pühapäeval suundub madalrõhkkond Peterburi lähistele ja selle servas sajab meil öösel lund ja lörtsi, mandril enam, saartel on sajuhooge hõredamalt ja harvem.

Pühapäeva hommikupoolikul on veel lumehooge, saartel sajab ka lörtsi, pärastlõunal on veel üksikute kergete sajuhoogude võimalus. Tuul puhub läänekaarest ja on sisemaal mõõdukas, Hiiumaal ja mandri põhjarannikul on loodetuule puhanguid 13 m/s.

Õhutemperatuur on ööpäeva jooksul 0..-3, Lääne-Eesti rannikul kraad-paar üle 0°C.

Esmaspäeval tugevneb Skandinaavia kohal kõrgrõhkkond ja laieneb üle Läänemere. Pilves taevasse ilmub ka selgemaid laike ja ilm on suurema sajuta. Tuul pöördub idakaarde ja on sisemaal nõrk, rannikualadel tasapisi tugevneb.

Õhutemperatuur on öösel -1..-6 ja kui Kagu-Eestis taevas mõneks tunniks selgineb, siis võib -9°C-ni langeda, päeval -1..-5, tuulele avatud rannikul jääb 0°C lähedale.

Teisipäeval liigub kõrgrõhkkond Soome kohale ja hoiab meie ilm suurema sajuta. Kuid nõrka lund üksikuis paigus võib pudeneda, sest Kesk-Euroopast avaldab survet madalrõhkkond. Ida- ja kirdetuul tõuseb tugevaks. Õhutemperatuur on öösel -2..-8°C, päeval on -1..-6°C piires.

Nädala teises pooles pole paiguti välistatud ka kuni kümme külmakraadi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: