Uus aasta võeti vastu tavalisest tagasihoidlikumalt

Foto: Siim Lõvi /ERR

Aasta 2021 võeti vastu tavapärasest tagasihoidlikumalt ning mitmel pool kohalikud omavalitsused ilutulestikku ei korraldanudki, ent tulevärgita ei jäädud kusagil. "Aktuaalse kaamera" korrespondendid jäädvustasid, kuidas võeti uut aastat vastu Tallinnas, Tartus, Kuressaares, Paides ja Põlvas.

Tallinn jättis ära traditsioonilise suure tulevärgi Vabaduse väljakul. Selle asemel toimusid ilutulestikud hajutatult kuues kohas üle linna, suurim neist Russalka juures Inglirannas.

Tartu, nagu ka näiteks Pärnu ja Narva, ei korraldanud üldse ilutulestikku, et vältida inimeste suuremaid kogunemisi. Tartu raekoja platsile kogunes siiski südaööks paarsada inimest ja taevalaotusel paistis ilutulestikku lastavat igas Tartu linnaosas.

Kuressaares jäi seekord ära aastavahetuse kontsert ja ka ilutuld ei lastud traditsiooniliselt Kuressaare kesklinnast, vaid piiskopilinnuse tagant rannaalalt. Seda ikka selleks, et aastavahetuse tähistajaid hajutada.

Ainsa Järvamaa omavalitsusena korraldas tulevärgi Paide linn. Esmakordselt lennutati raketid taeva poole vallimäelt. Kuna linnavalitsus soovitas koroonaohu tõttu keskväljaku kuuse alla mitte koguneda, oli Paide raekoja esine plats aasta vahetumise hetkel üsna inimtühi.

Põlva vald küsis elanikelt, kas nad sooviksid ilutulestikku ning hääletusel jäid napilt peale pooldajad. Vald korraldas ilutulestiku Põlva järve äärsel alal, kus inimestel oli võimalik tulevärki laial alal vaadata. Seekord oli inimesi kokku tulnud märkimisväärselt vähem kui eelmistel aastatel.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: