OPEC+ kiitis heaks tootmismahtude väikese suurendamise

Kütusehinnad Tallinnas 4. jaanuaril.
Kütusehinnad Tallinnas 4. jaanuaril. Autor/allikas: ERR

Naftat tootvate riikide ühenduse OPEC liikmed ja nende partnerid (OPEC+) leppisid teisipäeval kokku tootmismahtude väikese suurendamise veebruaris ja märtsis, kuid ainult Venemaal ja Kasahstanis.

Toornafta kogus, mida OPEC on turgudelt ära võtnud, väheneb veebruaris 7,2 miljonilt barrelilt päevas 7,125 miljoni barrelini veebruaris ning 7,05 miljoni barrelini päevas märtsis, ütles OPEC+ avalduses.

Selleks, et turgu naftaga üle ei ujutata ajal, mil koroonapandeemiaga seotud riskid nõudlusele on endiselt kõrged, teatas Saudi Araabia, et otsustas vähendada tootmist ühe miljoni barreli võrra päevas nii veebruaris kui ka märtsis, ütles energiaminister prints Abdulaziz bin Salman pressikonverentsil.

Otsus peegeldab kompromissi kahe suurima naftatootja, Venemaa ja Saudi Araabia vahel, kuna Moskva soovis tõsta toornafta tootmist alates veebruarist 500 000 barreli võrra päevas.

Teisipäeval tõusis New Yorgi börsil toornafta veebruaritehingute hind 2,31 dollarit, sulgudes tasemel 49,93 dollarit barrelist.

Londoni Põhjamere brendi märtsitehingute hind kerkis 2,51 dollarit, 53,60 dollarini barrelist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: