Nädala esimene pool toob lund ja tuult, teine pool külma

Foto: Siim Lõvi/ERR

Ööl vastu esmaspäeva liigub madalrõhulohk ühes sajupilvedega üle Eesti kirde suunas. Hommikupoolne aeg pakub alates saartest Lääne-Eestis, õhtupoolne ka ida pool tihedamast sajust puhkust.

Ööl vastu esmaspäeva liigub lume- ja lörtsisadu Lääne-Eestist itta. Paiguti tuiskab, rannikul võib tulla ka vihma. Puhub kagu- ja lõunatuul 5 kuni 11, rannikul iiliti 14 kuni 17 meetrit sekundis, pärast keskööd pöördub tuul saartel edelasse ja läände ning nõrgeneb. Külma on Lääne-Eestis 2 kuni 7, idas 7 kuni 13 kraadi, saartel on samal ajal sooja kuni kaks kraadi.

Hommik on mandril paljudes kohtades lumesajuga, läänerannikul tuleb ka lörtsi. Puhub lõuna- ja kagu-, saartel edelatuul 4 kuni 9, rannikul puhanguti kuni 13 meetrit sekundis. Õhutemperatuur on -8 kraadist Ida-Eestis +2 kraadini saarte rannikul.

Päeval sajab mitmel pool nõrka lund ja lörtsi, paiguti on tuisku. Õhtul jõuab Lääne-Eestisse tihedam sajuala. Puhub mõõdukas lõunakaare tuul, õhtupoolikul tugevneb kagutuul iiliti 14, rannikul 17 kuni 20 meetrini sekundis. Õhutemperatuur on -3 kuni +2 kraadini, Kirde-Eestis on külma kuni 5 kraadi.

Teisipäev on tuisune ja seetõttu ka raskete liiklusoludega. Tihe lumesadu levib üle maa, läänepoolsel rannikul tuleb lörtsi, saartel ka vihma. Tuuleiilid ulatuvad 15, rannikul 20 meetrini sekundis. Külma on ööpäevaringselt 1-3 kraadi, vaid öö hakul on idas külmem, saarte rannikul on õhk pehmem.

Kolmapäeval sadu harveneb, tuul nõrgeneb ning õhk külmeneb. Neljapäev ja eriti reede on juba krõbedama külmaga.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: