Ilmateenistus hoiatab teisipäeval lumesaju ja kagutuule tormi eest

{{1610365440000 | amCalendar}}
Video: ERRFoto: Siim Lõvi/ERR

Ilmateenistus on andnud kogu Eestile hoiatuse teisipäevaks, mil on oodata tihedat lumesadu ja tuisku ning kagutuule tormi. Ööpäeva jooksul lisandub orienteeruvalt 10-15 cm, Ida-Eestis ~5 cm lund.

Ööl vastu teisipäeva tugevneb rannikul kagu- ja lõunatuul puhanguti 20 m/s, saartel ning mandri lääne- ja looderannikul puhanguti 23 m/s, Hiiumaal ja Saaremaal vastu Läänemerd kuni 25 m/s. Sisemaal tugevneb pärast keskööd kagu- ja lõunatuul puhanguti 15, hommikul 17 m/s.

Lumesadu laieneb üle mandri, tuiskab, Lääne-Eestis sajab ka lörtsi.

Teisipäeva päeval lumesadu ja tuisk jätkub. Tuul püsib väga tugev õhtuni, siis hakkab tasapisi nõrgenema.

Päästeameti nõuanded tormiks

Päästeamet tuletab meelde, et liikluses tuleb olla erakordselt ettevaatlik ning valmistuma peab ka võimalikeks elektri- ja veekatkestusteks.

Enne lumetormi varu joogivett, toitu, patareisid ning küttepuid. Arvesta võimalike elektrikatkestustega. Lae mobiiltelefon ja akupangad ning tangi auto.

Tormi ajal tasub võimalusel vältida väljas liikumist. Õueminekuks riietudes arvesta, et tuul teeb ilma veel külmemaks. Tuulise ilmaga pane selga rohkem riideid. Väldi liikumist puude all, sest oksad võivad tugeva tuulega murduda. Kui saad, ära sõida autoga, eriti kõrvalteedel. Hädavajaliku sõidu korral võta kaasa laetud mobiiltelefon ja akupangad, lumelabidas, soojad riided ja soe jook.

Teavet tuisu tõttu tekkinud takistustest sõiduteedel küsi infot telefonilt 1247.

Elektrikatkestustest teata Elektrilevi rikketelefonil 1343. Maha langenud liinidest teavita ka häirekeskust telefonil 112.

Inimvigastuste ning otsese ohu korral helista hädaabinumbril 112. 

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: