Saar: terviseamet lükkas oma peo tõttu hoiatuse väljastamise edasi

{{1610430900000 | amCalendar}}
Simmo Saar
Simmo Saar Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Terviseamet korraldas sügisel oma töötajatele halloween'i peo ning viivitas seepärast avalikkusele koosviibimiste kohta hoiatuse väljastamisega, kirjutab Õhtuleht ameti endise pressiesindaja Simmo Saare sõnadele tuginedes.

Terviseameti endine kommunikatsioonijuht, ametist valldandatud Saar rääkis Õhtulehele, et sai mullu oktoobris ameti peadirektorilt Üllar Lannolt suulise korralduse viivitada halloween'i ohtude eest hoiatava pressiteate avaldamisega nii kaua, kuni nende enda Tallinna kontoris plaanitud pidu saab peetud.

Saare sõnul tundus koroonaviirusega võitlemise kontekstis peo pidamine nii ohtlik kui ka ebaeetiline, seda enam, et üheskoos ameti kriisistaabiga oli otsustatud hiljemalt 30. oktoobriks välja saata halloween'i ohtude eest hoiatav pressiteade. Ta rääkis, et sai Lannolt, kelle idee peo korraldamine oli, suuliselt suunise oodata pressiteate avaldamisega, kuni pidu nende majas on peetud, sest siis ei ole inimestel põhjust pahandada, kui asi avalikuks saab.

Seda Saar ka tegi: pressiteade läks välja päev pärast terviseameti töötajate tralli, halloween'iga samal päeval ehk 31. oktoobril.  

Samas ütles terviseameti meediasuhete spetsialist Merilin Vernik, et peol osales ligikaudu paarkümmend inimest, kes niikuinii igapäevast koos töötasid ja järgisid rangelt ohutusreegleid.

"Terviseameti inimesed on töötanud alates eelmise aasta kevadest väga suure pinge all ja mõistagi otsime võimalusi, kuidas oma kolleegide motivatsiooni tõsta. Seega korraldasime sügisel põgusa kokkusaamise, et inimesed saaksid üle pika aja üksteist koos vabamas õhkkonnas näha," sõnas ta.

Aja, millal pressiteade välja saadetakse, saab Verniku sõnul valida avalike suhete osakond.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: