Otse kell 10: riigikogu arutab rahvastiku tervise arengukava

Riigikogu arutab teisipäeval sotsiaalkomisjoni algatusel olulise tähtsusega riikliku küsimusena "Eesti rahvastiku tervise arengukava 2020–2030". Kell 10 algavat istungit saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee ja telekanalis ETV2.

Arutelul teevad ettekande sotsiaalminister Tanel Kiik, sotsiaalkomisjoni liige Hele Everaus (Reformierakond) ja Tervise Arengu Instituudi direktor Annika Veimer.

Sotsiaalkomisjoni esimees Tõnis Mölder (Keskerakond) märkis, et lähiaastail seisab Eesti tervishoid silmitsi suurte väljakutsetega. "Meil tuleb lahendada näiteks probleemid arstiabi üldise kättesaadavuse ja tervishoiutöötajate nappuse ning kvalifikatsiooni osas ning leida meditsiinile lisaraha," märkis ta.

Sotsiaalkomisjoni liige Hele Everaus ütles, et Eesti elanike tervislik seisund on paranenud, kuid erinevused sotsiaalmajanduslike rühmade vahel on ühed suurematest euroliidus. Ta lisas, et harva mõeldakse sellele, et uus ja väga oluline majanduskasvu allikas saab olla Eesti inimeste parem tervis.

Everaus viitas konsultatsioonifirma McKinsey hiljutisele analüüsile, mille kohaselt saaks Eesti SKP juurde tervelt kümnendiku, kui väheneks enneaegne suremus ja inimesed püsiksid kauem tööturul. "Hea tervis suurendab ka töövõimet ja tõstab tootlikkust – investeerides ühe euro tervisesse, annab see tagasi 2,4 eurot," märkis Everaus.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: