Jesse: järgmiste nädalate prioriteet on hooldekodudes vaktsineerimine

Foto: ERR

Järgmise paari nädala prioriteet on vaktsineerimised hooldekodudes, ütles sotsiaalministeeriumi terviseala asekantsler Maris Jesse.

Teisipäeva õhtul kella 18 seisuga on Eestis koroonaviiruse vaktsiini esmase doosi saanud 13 338 inimest.

Jesse ütles "Ringvaates", et selle 13 000 inimese hulgas on enamik esmatasandi arstiabi töötajatest ning ka olulisem ring haiglatöötajatest.

Alanud on ka vaktsineerimine hooldekodudes. "Sel nädalal ja järgmisel kahel nädalal ongi prioriteet hooldekodud. /.../ Mida kiiremini jõuab vaktsiiniga kaitsta kõiki suuremas terviseriskis, suurema haiglaravi vajadusega inimesi, seda lihtsam on kogu ülejäänud ühiskonnaelu taastada selliseks nagu suvel, varasügisel oli. Ehk meie vaatame seda, kui ruttu saab kõige kriitilisemad, haavatavad rühmad kaitstud," rääkis Jesse.

Peagi hakkavad tasapisi saama kutseid perearsti juurde vaktsineerima ka kõige eakamad kodus elavad inimesed. See toimub Jesse sõnul hiljemalt jaanuari lõpus või veebruari alguses.

Apteekrid, hambaarstid ja ambulatoorsed eriarstid ootavad samuti oma järjekorda.

Jesse sõnul ei ole praegu vaktsineerimise järjekorras arvestatud elukutsetega. "Nimekiri on lähtunud kahest eesmärgist - kaitsta tervishoiusüsteemi toimivust ja samal ajal asuda kaitsma nende tervist, kellel on suur tõenäosus vajada haiglaravi. Elukutsed ei oma tähtsust," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: