Suri USA saatejuht Larry King

{{1611408720000 | amCalendar}}
Foto: Scanpix Sweden

Laupäeval suri 87-aastaselt tunnustatud USA saatejuht Larry King, kes juhtis 25 aastat autorisaadet "Larry King Live".

King suri Cedars-Sinai haiglas Los Angeleses. Surma põhjust ei öeldud, kuid uudistekanal CNN edastas varem jaanuaris, et koroonanakkuse saanud King toimetati haiglasse.

King sündis 1933. aastal New Yorgis ning alustas tööd ajakirjanikuna 1950. aastatel.

Ta juhtis aastatel 1985-2010 CNN-is iga päev eetris olnud omanimelist intervjuusaadet "Larry King Live" ning sai selle eest ka korduvalt pärjatud, sealhulgas kahe Peabody ajakirjandusauhinnaga.

Intervjuudesarjal oli üle 6000 saate, kus külalisteks olid muu hulgas riigipead, kurjategijad ja ka vandenõuteoreetikud. Kuulsustega tehtud intervjuudega ning poliitiliste debattide ja päevakajaliste teemade arutajana polnud ta üksnes visa otsesaadete juht.

Tema eripäraks peeti uudishimu, mis muutis iga tema intervjuu põnevaks, olgu intervjueeritavateks siis "Central Parki sörkijana" tuntud vägistamisohver või miljardärist tööstur Ross Perot, kes aastal 1992 teatas Larry Kingi otsesaates oma kandideerimisest presidendiks.

King tegi hinnanguliselt 50 000 otse-eetri intervjuud ning aastal 1995 juhtis ta Lähis-Ida rahukohtumist, kus osalesid Palestiina Vabastusorganisatsiooni juht Yasser Arafat, Jordaania kuningas Hussein ja Iisraeli peaminister Yitzhak Rabin. Oma otsesaates tervitas ta kõiki, dalai-laamast Elizabeth Taylorini, Mihhail Gorbatšovist Barack Obamani ning Bill Gatesist Lady Gagani.

Pärast tema otsesaate 25. aastapäeva pidustusi 2010. aasta juunis teatas King järsku, et loobub saate tegemisest, öeldes televaatajatele: "On aeg oma igaõhtused traksid varna riputada." Tema mantlipärijaks valiti Briti telesaadete juht Piers Morgan.

Kui King 2010. aasta detsembris ameti maha pani, kahtlustati, et ta oli trakside varna riputamisega oodanud veidi liiga kaua. Olles kunagi kaabeltelevisiooni uudistesaadete liider, oli tema saade oma ajaaknas vaadatavuselt kolmas ning kogus vaid pool televaatajatest võrreldes 1998. aastaga, mil igaõhtuselt vaatas "Larry King Live'i" 1,64 miljonit televaatajat.

King suitsetas päevas kolm pakki sigarette ning sai 1987. aastal infarkti, kuid sellele järgnenud ülimalt raske südameoperatsioon tema tempot ei aeglustanud.

Viimastel aastakümnetel oli tal veel mitmeid teisi terviseprobleeme, nende hulgas veel infarkte, diabeet ja kopsuvähk.

Tagasilöökidest hoolimata jätkas ta töötamist kõrge eani, tehes otse-eetrisse minevaid jutusaateid ja reklaamuudiseid, ehkki tema esinemissagedus CNN-is vähenes.

"Töö, see on kõige lihtsam asi, mida ma teen," on King öelnud.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve, Merilin Pärli

Allikas: Fox News, BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: