Norra tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed

Järjekord riikliku viinamonopoli poodi väljaspool Oslot reedel.
Järjekord riikliku viinamonopoli poodi väljaspool Oslot reedel. Autor/allikas: SCANPIX / EPA

Norra tervishoiu- ja hoolekandeamet Helsedirektoratet tahab uuesti avada Oslo piirkonna alkoholipoed, mis laupäeval suleti seoses koroonapiirangute karmistamisega riigis, teatas ööl vastu esmaspäeva kohalik meedia.

Ameti hinnangul kujutab naabervaldadesse alkoholi ostma siirduvate inimeste vool suuremat nakatumisohtu, kui kaupluste lahtihoidmine. Ühtlasi toodi välja, et alkoholipoodides on rakendatud väga häid meetmeid nakatumiste ärahoidmiseks. 

Oslo ümbruse omavalitsustes kasvas laupäeval alkoholipoodide müügimaht ligi 300 protsenti võrreldes eelmise nädalaga. Mitmel pool tekkisid kaupluste juurde pikad järjekorrad.

Rootsi valitsus otsustas pühapäeval erakorralisel istungil keelata riiki sisenemise Norrast saabujatele, kus Oslo piirkonnas levib koroonaviiruse nakkavam Briti tüvi.

Keeld jõustus keskööl ning kehtib kuni 14. veebruarini.

Välisministeerium soovitab hoiduda ka mitte hädavajalikest reisidest Norrasse. Rootsi kodanikke ei saa Norrast tulles takistada kodumaale naasmast. Siseminister Mikael Damberg lausus, et usub, et paljud on olukorrast teadlikud ning lükkavad reisi naaberriiki edasi.

Dambergi sõnul mõjutas otsust asjaolu, et Norra rakendas Oslo piirkonnas rangeid piirangud, mille tõttu on seal suletud kõik poed peale apteekide ja toidukaupluste. "Kuna Norra poed ja alkoholikauplused on suletud, on oht, et norralased tulevad Rootsi ja lisavad siin nakatumist," põhjendas Damberg.  

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: