Ümbrikupalka maksnud ettevõtete osakaal mullu langes

Foto: Siim Lõvi /ERR

Maksu- ja tolliameti hindab, et ümbrikupalka maksnud ettevõtete osakaal eelmisel aastal veidi vähenes. Kui aastal 2019 maksis ümbrikupalka 25 protsenti ettevõtetest, siis eelmisel aastal 23 protsenti.

Maksuameti hinnangul jäi riigilt ümbrikupalga tõttu saamata 134 miljonit eurot maksuraha. Kuigi ümbrikupalga maksmine pisut vähenes, suurenes kümnendiku võrra ettevõtetes tehtud kontrollide arv. Ümbikupalga maksmisega vahele jäänud ettevõtetelt küsiti juurde kokku 12,5 miljonit eurot tööjõumakse ehk varasema aastaga võrreldes umbes kolmandiku võrra enam.

Maksuameti maksuauditi osakonna valdkonnajuht Oscar Õun ütles "Aktuaalsele kaamerale", et amet tegi mullu rohkem menetlusi.

"Ka eriolukorra ajal olime seda meelt, et peame ikkagi ühiskondlikku ootust täitma. Me ei saa tekitada seda signaali ettevõtjate seas, et maksuamet pandeemia ajal maksujärelevalvet ei tee. Lõppkokkuvõttes tegime rohkem menetlusi, aga see ei olnud eesmärk omaette," lausus Õun.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: