Popimad lastenimed 2020: Robin ja Sofia jätkavad võidukäiku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Vastsündinud. Autor/allikas: ERR

Eelmise aasta populaarsemateks vastsündinutele pandud nimedeks olid poistel Robin ja tüdrukutel Sofia, mis on juba aastaid vanemate lemmikud.

Statistikaameti esialgsetel andmetel registreeriti möödunud aastal 13 130 sündi ja poisid said 2212 ning tüdrukud 2580 erinevat nime.

Nimed Robin ja Sofia on juba pikemat aega lapsevanemate suured lemmikud. Viimasel kümnel aastal on Robin olnud järjepidevalt kuue populaarsema nime hulgas ja neist neljal aastal esikohal. Sofia on kaheksal aastal olnud esimesel ja kahel aastal teisel kohal.

Populaarsemad eesnimed 2020 Autor/allikas: Statistikaamet

Esimest korda jõudsid kümne populaarsema nime hulka Saara ja Jakob. Näiteks 2011. aastal oli Saara nimi populaarsuselt alles 122. kohal ja Jakob 60. kohal, mis näitab mõlema nime populaarsuse erakordselt kiiret kasvu.

Jakob on ühtlasi ka näide taasavastatud vanemast ja traditsioonilisest nimest. Nimesid, mille kandjaid on rohkem üle 75-aastaste seas, pole peaaegu üldse keskealiste hulgas, aga on viimasel kümnendil uuesti populaarseks saanud, võib statistikaameti teatel leida teisigi.

Vanaisadest ja vanaemadest inspireeritult on taas levima hakanud nimed, nagu Adeele, Elli, Emma, Ida, Loore, Matilda, Olivia, Roosi, Säde, Johan, Johannes, Hugo ning Oskar. Kõikide nende nimede populaarsus on viimasel ajal kiiresti kasvanud.

Viimase kümne aasta hitt-nimed maakonniti

Populaarsemad lastenimed maakonniti Autor/allikas: Statistikaamet

Kui analüüsida nimevalikuid lapsevanemate elukoha järgi, siis teistest eristuvad selgelt Harju ja Ida-Viru maakond, kus nimede populaarsust mõjutavad muust rahvusest lapsevanemate erinevad eelistused võrreldes eestlastega.

Eelmise aasta populaarseim poisinimi Robin oli pisut rohkem eelistatud lõunapoolsetes maakondades, kus see oli esikohal. Esikolmikusse kuulus Robin kokku 12 maakonnas. Kesk-Eestis kandis rohkem alla 10-aastaseid poisse nime Rasmus, mis oli kaheksas maakonnas esimesel ja ühes teisel kohal. Ülejäänud maakondades Rasmus aga esikolmikusse ei mahtunud. Seitsmes maakonnas oli esikolmikus veel Oliver.

Tüdrukutele pandavate nimede osas varieerusid eelistused rohkem. Eliise oli esikolmikus kaheksas maakonnas, Lisandra ja Sofia mõlemad viies maakonnas. Eliise ja Lisandra populaarsus on viimastel aastatel vähenenud, seega mõjutab praegust tulemust nende nimede populaarsus kümnendi esimeses pooles.

Ülevaade eesnimedest on koostatud rahvastikuregistris registreeritud elanike andmete põhjal seisuga 1. jaanuar 2021.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: