Facebooki uus järelevalvekogu nõudis mitme postituse taastamist ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Facebook. Autor/allikas: EBU/ERR

Facebooki uus järelevalvekogu leidis neljapäeval oma esimestes otsustes, et nelja juhtumi puhul poleks sotsiaalmeediaplatvorm pidanud vastuolulist postitust eemaldama.

Järelevalvekogu otsused ei hõlmanud Donald Trumpi tähtajatut blokeerimist Facebookis ja Instagramis pärast tormijooksu Kapitooliumile. Facebooki järelevalve teatas eelmisel nädalal, et uurib ka seda juhtumit. 

Fotojagamisplatvorm Instagram kuulub Facebookile.

Nende nelja juhtumi puhul tähendab Facebooki järelevalve otsus, et postitus tuleb taastada. Ühes nendest postitustest olid väited, et Prantsusmaal pole tervishoiustrateegiat ja COVID-19 vastu eksisteerib ravim. 

Antud postitus eemaldati põhjusel, et see suurendas "kohese füüsilise kahju ohtu". Järelevalveorgani otsuse järgi oli Facebooki esitatud põhjus liiga ebamäärane. 

Teine juhtum puudutas alastust. Üks brasiillasest Instagrami kasutaja oli teinud postituse, mille eesmärk oli suurendada teadlikkust rinnavähist ning sisaldas pilte naiste nibudest. Postitus eemaldati, kuid järelevalvekogu teatel poleks tohtinud neid viit pilti eemaldada vastavalt Facebooki enda eranditele rinnavähi postituste koh. 

Järelevalvekogu sõnul hakkasid nad juhtumeid vastu võtma eelmise aasta oktoobris ning praeguse seisuga on nad saanud kuni 150 000 kaebust postituse põhjendamatu eemaldamise kohta. 

Kuna kõiki kaebusi menetleda pole võimalik, siis prioriteediks võetakse juhtumid, mis võivad mõjutada Facebooki platvormide kasutajaid kõige rohkem, mis on olulised avaliku arutelu seisukohast või tõstatavad tõsiseid küsimusi Facebooki eeskirjade kohta, teatas järelevalvekogu. 

Nõukokku kuuluvad juristid, inimõigusaktivistid, ajakirjanikud, üks Nobeli preemia laureaat ja endine Taani peaminister. 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: