Piirangute tõttu langenud tarbimine langetas Tallinna Vee käivet ja kasumit

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Tallinna Vesi. Autor/allikas: ERR

Tallinna Vee käive langes mullu 18,5 protsenti 51,72 miljonile eurole, puhaskasum kukkus pea 40 protsenti 16,7 miljonile eurole. Languse taga on madalamad tariifid ja koroonapiirangute tõttu langenud äriklientide tarbimine.

Neljandas kvartalis langes müügitulu aastavõrdluses 18,3 protsenti 13,2 miljonile eurole. Puhaskasum langes viimases kvartalis aastaga 50,8 protsenti 5,4 miljonile eurole.

Kui põhitegevuspiirkonna eraklientide käive langes 15,2 protsenti, siis äriklientide müügitulu langes 25,7 protsenti. Äriklientide tarbimine vähenes neljandas kvartalis 16,9 protsenti.

Puhaskasum langes peamiselt ärikasumi vähenemise arvelt. Kasumit vähendas ka edasilükkunud tulumaksukulu, positiivset mõju avaldasid aga madalamad intressikulud.

Langenud on ka ehitusteenuste müük. Kuna mitmed ehitusprojektid Tallinnas on edasi lükatud, vähenes vajadus vee- ja kanalisatsioonivõrgu liitumispunktide väljaehitamise järele.

Ehitusteenuste müügitulu langes neljandas kvartalis 31,1 protsenti 1,3 miljonile eurole. Tulude kahanemine oli eelkõige seotud vähenenud tuludega torustike ehitusteenusest, mida osaliselt tasakaalustas tee-ehitusteenuste osutamisest saadud tulude suurenemine.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: