Sukles: suur osa spordi rahastusest tuleb lapsevanematelt ({{contentCtrl.commentsTotal}})

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Siim Sukles Autor/allikas: ERR

Eesti Olümpiakomitee peasekretäri Siim Suklese sõnul moodustab sponsorite poolne rahastus Eesti spordis vaid kümnendiku ja suurim osa tuleb lapsevanematelt ja kohalikelt omavalitsustelt.

"Kokku liigub spordis aastas ca 250–260 miljonit eurot. Suurimad maksjad spordisüsteemis on lapsevanemad ja kohalikud omavalitused. Sponsorite ja toetajate panus on hinnanguliselt 25 miljonit eurot alaliitudele ja klubidele," kirjutas Sukles sotsiaalmeedias.

"Riigi poolt on tehtud kolm põhimõttelist ja puhastavat muudatust spordi rahastamisel. Riigiettevõtete spordisponsorluse keelemisega lisati spordieelarvesse täiendavalt 500 000 eurot ja iga aastaste "katuseraha" subjektiivse jagamise asemel lisati spordile 1,5 miljonit eurot. Mõlemal juhul muutus subjektiivne jagamine ausaks ja reeglipäraseks läbi kultuuriministeeriumi ning olümpiakomitee. Kolmandaks lisati tippspordile läbi Team Estonia täiendavalt kolm miljonit eurot," märkis Sukles.

Sukles tõi välja 2019. aasta andmed spordirahastuse kohta. Kohalike omavalitsuse toetus spordile oli 82,2 miljonit eurot, keskvõimu toetused 41,6 miljonit, spordialaliitude laekumised 21 miljonit eurot ja spordiklubi laekumised, ehk raha lapsevanematelt, majandustegevusest ja toetajatelt 105,8 miljonit eurot.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: