Seli ettevõte kavandab Tartu kesklinna külje alla ärikvartalit

Üks vaade tulevasele ärikvartalile Tähe tänaval Tartus
Üks vaade tulevasele ärikvartalile Tähe tänaval Tartus Autor/allikas: Peeter Pere Arhitektid/Estiko

Äsja Tartu aukodaniku tiitli pälvinud ettevõtja Neinar Seli ettevõte Estiko grupp kavandab Tartus Tähe tänava alguses, endise füüsikahoone ümber uut ärikvartalit, algatatud on kvartali detailplaneeringu koostamine.

Kui kõik läheb plaanipäraselt, peaks paari aasta pärast hakkama seal ehitus, mille käigus kerkivad endise füüsikahoone ümbrusesse üheksa ärimaja ning juurdeehitise saab ka Tartu Erakooli (TERA) maja, kirjutab Tartu Postimees.

"Plaanime rajada sinna ärihooned ja mõni uutest hoonetest võiks vabalt olla ka haridusasutus, kas kool või huvikool," sõnas Estiko grupi suuremate arendusprojektide juht Ain Tammvere, lisades, et kindlasti ei hakka ettevõte sinna ehitama kortermaju, kuna neid on juba läheduses piisavalt.

Tartu linnaplaneerimise ja maakorralduse osakonna juht Urmas Ahven andis teada, et arendaja on planeeringu eel juba liikluskorralduselegi mõelnud, soovides ehitada teed selle kvartali lähistel laiemaks, sest seal peab piisavalt ruumi jääma nii ühissõidukitele, autodele kui ka kergliiklejatele.

Tähe 4 ärikvartali arhitektuurilahenduse leidmiseks korraldati konkurss, mille võidutöö tegid Peeter Pere arhitektuuribüroo arhitektid.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: