Keskerakonna poolt kultuuriministriks soovitud Koit Toome kuulub endiselt Isamaasse

Koit Toome.
Koit Toome. Autor/allikas: Kairit Leibold/ERR

Laulja Koit Toome, kes lükkas tagasi Keskerakonna ettepaneku asuda kultuuriministri ametisse, on endiselt erakonna Isamaa liige.

Delfi kirjutas kolmapäeval, et kui hakati kokku panema Kaja Kallase valitsust, helistas Tanel Kiik laulja Koit Toomele ja pakkus talle Keskerakonna poolt kultuuriministri kohta.

"Võtsime erakonnaga teadlikult lähenemise, et mõtleme kastist välja," põhjendas Kiik Delfis pakkumist. Koit Toome võttis korraks mõtlemiseks aega ning arutas seda pere ja tuttavatega, kuid lükkas selle siiski tagasi.

Neljapäevasel valitsuse pressikonverentsil lisas Kiik, et samamoodi kui otsiti alul kultuuriministri kohale inimest väljast, tehti seda ka teiste ametikohtade puhul.

"Meil oli avatud mõtetvahetus erakonna juhtkonnas. Kultuuri-, keskkonna- ja tervisevaldkonna inimestest käis jutt," tunnistas Kiik ja lisas, et terviseministri kohta kellelegi teisele siiski ei pakutud.

Isamaaga seotud aastast 2003

Mida Kiik ja Keskerakond ilmselt ei teadnud on aga see, et Koit Toome on siiani ametlikult erakonna Isamaa liige. Äriregistri järgi liitus 3. jaanuaril 1979 sündinud Koit Toome erakonnaga Res Publica 15. jaanuaril 2003 ega ole sealt välja astunud.

Res Publica ühines hiljem Isamaaliiduga ja sai nimeks Isamaa ja Res Publica Liit (IRL). Veel hiljem muudeti erakonna nimi Isamaaks. Toome on läbi erinevate ühinemiste senini selle partei liige.

Ei saa küll öelda, et ülemäära aktiivne. Ta ei ole valimistel kandideerinud. Erakondade Rahastamise Järelevalvekomisjoni (ERJK) andmetel ei ole Toome ka alates aastast 2013 (ERJK andmebaas ulatub sellesse aastasse - toim) Isamaale mitte ühtegi annetust teinud ega ka sentigi liikmemaksu maksnud.

Naljaga pooleks võib öelda, et kui Mailis Reps rääkis uue valitsuse moodustamisel, et kolmanda osapoolena tuleks kaasata sinna ka Isamaa, siis Koit Toomele ettepanekut tehes selleks ka üsna praktiline samm astuti.

Kultuuriministriks sai lõpuks keskerakondlane Anneli Ott.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: