Tallinna volikogu revisjonikomisjon hakkab Porto Franco juhtumit uurima

Porto Franco
Porto Franco Autor/allikas: (Siim Lõvi /ERR)

Tallinna linnavolikogu otsustas pärast Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Isamaa ja Reformierakonna fraktsioonide saadetud ühispöördumist alustada kontrolli Porto Franco arendusele servituudi andmise otsuseprotsessi üle. Kontrolli juhivad revisjonikomisjoni esimees Anto Liivat (SDE) ning komisjoni liikmed Priidu Pärna (Isamaa) ja Helve Särgava (KE).

"Revisjonikomisjonis valitses erakondadeülene üksmeel, et meedias avaldatud info annab piisavalt põhjust alustada Porto Francoga seotud otsuste tegemise üle kontrolli. Meie ülesanne on teostada järelvalvet, et linna vara kasutatakse seaduslikult, otstarbekalt ja tulemuslikult. Pean tunnistama, et meedias avaldatud põhjendused ja otsuseprotsessi kirjeldused jätsid õhku mitmeid küsimusi, millele hakkame vastuseid otsima. Muuhulgas püüame anda vastuse küsimusele, kas linna korruptsiooniennetuse strateegia meetmed on piisavalt tõhusad," ütles volikogu revisjonikomisjoni esimees, sotsiaaldemokraat Anto Liivat.

Volikogu Isamaa fraktsiooni ja revisjonikomisjoni liige Priidu Pärna sõnul saab korruptsioonivastaste ettepanekute rakendamise audit nüüd uue olulise sisendi, mis seotud sadama-ala kinnisvaraarendusega. "On heameel, et kõik revisjonikomisjoni liikmed pidasid linnavolikogupoolset kontrolli oluliseks ning ka Keskerakond on valmis asjades selguses saamises osalema. Mõjuvõimuga kauplemine eeldab alati kahte osapoolt, kauplejat ja kaubeldavat. Tekitab ju küsimusi, kuidas linna sisekontroll ja KAPO on mõjuvõimuga kauplemise osas jõudnud erinevatele tulemustele," rääkis Pärna.

Revisjonikomisjoni liige ja volikogu keskerakondlasest aseesimees Helve Särgava ütles, et ettepanekut revisjonikomisjoni tööplaani täiendada Porto Franco kinnistul toimunu kontrollimisega toetasid üksmeelselt kõik komisjoni liikmed.

"Ka kõigi Keskerakonna komisjoniliikmete ainus seisukoht on, et linna tegevus peab olema läbipaistev ja korruptsioonivaba. Kontrollimine on üks põhilisi vahendeid mis aitab viimasegi korruptsioonijuurika välja tõmmata," lausus Särgava.

"Revisjonikomisjon oma kontrollimisega saab anda hinnangu, kas kõik linna tegevused servituudi seadmisel on olnud seaduslikud ja otstarbekad. Arvestades viimati ajakirjanduses ilmunud infot 20 aasta taguse Porto Franco soetamise kohta on ka seal minu jaoks ilmselgeid küsitavusi. Loodan, et saame kontrolli käigus ka neile vastused," lisas Särgava.

Revisjonikomisjon asub kontrolli kohe läbi viima, et jõuda tulemuseni 2021. aasta esimesel poolaastal, enne kui volikogu suvepuhkusele läheb.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: