Otse kell 15: riigikogu valib aseesimehi

Riigikogus toimuvad esmaspäeval aseesimeeste erakorralised valimised, mille algust ja tulemuste väljaselgitamist parlamendi suures saalis saab jälgida otsepildis portaalis ERR.ee algusega kell 15.

Koroonaviiruse leviku tõttu on hääletamine hajutatud ja toimub tähestikulises järjekorras viiel hääletamisalal Toompea lossis ja riigikogu hoones. Otsepildis näeb riigikogu istungi algust kell 15, hääletamise ajal on ülekandes paus ning orienteeruvalt kella 15.45 saab jälgida häältelugemist ja tulemuste väljakuulutamist riigikogu saalis.

Jaanuari lõpus teatas Siim Kallas (Reformierakond), et astub riigikogu aseesimehe kohalt tagasi. See tõi kaasa riigikogu aseesimeeste erakorralised valimised.

Korraliselt valib parlament endale uue juhatuse kord aastas, märtsi keskel. Siis kaotab koha senine spiiker Henn Põlluaas (EKRE). Tema asemel saab uue valitsuskoalitsiooni toel riigikogu esimeheks ja presidendi järel riigi teiseks inimeseks Keskerakonna esimees, eelmine peaminister Jüri Ratas. Nii lepiti kokku koalitsioonikõnelustel.

Seal leppisid Reformi- ja Keskerakond ka kokku, et riigikogu esimene aseesimees tuleb edaspidi Reformierakonnast, kes esitab esmaspäevasel erakorralisel valimisel sinna Hanno Pevkuri.

Riigikogu teiseks aseesimeheks, see koht kuulub opositsioonile, jääb senigi parlamendi juhatusse kuulunud Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Kui märtsi keskel toimub riigikogu juhatuse korraline valimine, loovutab Seeder oma asespiikri koha EKRE esimehele Martin Helmele.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: