Riigikogu aseesimeesteks valiti Hanno Pevkur ja Helir-Valdor Seeder

Riigikogu valis riigikogu esimeseks aseesimeheks Hanno Pevkuri (RE) ja teiseks aseesimeheks Helir-Valdor Seederi (Isamaa).

Hanno Pevkur sai 60 häält ning Helir-Valdor Seeder 40 häält.

Jaanuari lõpus teatas Siim Kallas (Reformierakond), et astub riigikogu aseesimehe kohalt tagasi. See tõi kaasa riigikogu aseesimeeste erakorralised valimised.

Korraliselt valib parlament endale uue juhatuse kord aastas, märtsi keskel. Siis kaotab koha senine spiiker Henn Põlluaas (EKRE). Tema asemel saab uue valitsuskoalitsiooni toel riigikogu esimeheks ja presidendi järel riigi teiseks inimeseks Keskerakonna esimees, eelmine peaminister Jüri Ratas. Nii lepiti kokku koalitsioonikõnelustel.

Seal leppisid Reformi- ja Keskerakond ka kokku, et riigikogu esimene aseesimees tuleb edaspidi Reformierakonnast, kes esitab esmaspäevasel erakorralisel valimisel sinna Hanno Pevkuri.

Riigikogu teiseks aseesimeheks, see koht kuulub opositsioonile, jääb senigi parlamendi juhatusse kuulunud Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder.

Kui märtsi keskel toimub riigikogu juhatuse korraline valimine, loovutab Seeder oma asespiikri koha EKRE esimehele Martin Helmele.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: