Tallinna pikim jääpurikas on 2,5 korruse pikkune

{{1612796100000 | amCalendar}}
Foto: Mupo

Mupo on viimaste nädalate jooksul saanud palju teateid ohtlikest jääpurikatest. Kõige markantsem näide on Põhja-Tallinna linnaosas, Ehte tänava korrusmaja küljes rippuv purikas, mille pikkus on umbes 2,5 korrust.

Mupo piirkondliku peainspektori Pavel Boitsovi sõnul on korteriühistu ohuala korrektselt piiratud ning tellitud on katusekoristus, mis toimub lähipäevil.

"Õnneks on tegemist sisemise õuealaga, kus jalakäijaid praktiliselt ei liigu. Siiski on hea, et ühistu asjaga koheselt tegelema asus. Iga-aastaseks probleemiks on see, et väga lühikesel talvisel perioodil tekib terves linnas katustelt lume ja purikate eemaldamise vajadus ning selle töö teostajatel tekivad pikad järjekorrad. Antud juhtumi puhul tuleb korteriühistut tunnustada. Aga teadmiseks teistele, sama probleemiga kokku puutuvatele korteriühistutele - alati tasub oma valdus üle vaadata ja esimese ohumärgi korral ala piirata," soovitas Boitsov.

Katustelt lume ja jääpurikate koristamisega tegeleva ettevõtte SkyProff juht Mihkel Nurm ütles "Ringvaates", et firma saab päevas kümneid teateid ohtlike purikate kohta.

Nurm selgitas, et kuni katuseid ei ole võimalik lumest ja jääpurikatest puhastada, võiks majaomanikud või korteriühistud paigaldada välja ohu eest hoiatavad sildid, panna ohualale piirded ette. Välja saab kutsuda ka kiirreageerimisgrupi, mis saabub appi kahe päeva jooksul.

Nurme sõnul üritavad inimesed ka ise katuseid lumest puhastada ning teevad seda enda meelest ohutult. Sellega aga tekib võltsturvalisus. "Enamasti inimesed lähevad poodi, ostavad rakmed ja kalameheköie või nööri ja mõtlevad, et panevad ennast kinni ja on turvaline. Tegelikult tekib võltsturvalisus ja see võib fataalselt lõppeda," selgitas ta.

"Lund oskab igaüks visata, aga on nüansse, kuidas teha seda ohutult varale ja kuidas teha seda ohutult inimesele," märkis Nurm.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: