Mainekas Vene lavastaja Kirill Serebrennikov kaotas teatrijuhi koha

Kirill Serebrennikov.
Kirill Serebrennikov. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Mainekas Vene lavastaja Kirill Serebrennikov, kes sattus eelmisel aastal võimude karistuseks hinnatud pettuseskandaali, kinnitas teisipäeval, et Moskva ametnikud lõpetasid tema lepingu teatrijuhina.

Moskva kohus mõistis Serebrennikovi juunis väidetava pettuse eest kolmeks aastaks tingimisi vangi.

Lavastaja toetajate sõnul olid kohtuasja tagamaad poliitilised.

Nüüd pani Serebrennikov Instagramis üles koopia kirjast, milles Moskva linna kultuuriosakond teavitab teda, et tema lepingut Gogoli keskusega ei pikendata, kui see 25. veebruaril aegub. "Gogoli keskus kui teater ja idee elab edasi," kirjutas lavastaja.

Teated Serebrennikovi teatrijuhi ametist lahkumisest hakkasid Vene uudisteagentuuride vahendusel levima juba eelmisel nädalal.

Serebrennikov tegi traditsioonilise teatri hindajate meelehärmiks 2014. aastal Gogoli keskusest Moskva kultuurielu keskme.

Serebrennikov peeti kinni 2017. aastal ning talle esitati süüdistus koos kolleegidega organiseeritud kuritegeliku rühmituse loomises ja enam kui kahe miljoni dollari riigi raha väljapetmises teatriprojektile Platforma. Kohus mõistis Srebrennikovi juunis süüdi, kuid otsustas, et tema rehabiliteerimine on võimalik trahvi, kolmeaastase katseaja ja kultuuriorganisatsioonide juhtimise keeluga.

Lavastaja kohtlemist on taunitud nii Venemaal kui välismaal kui kunstnikuvabaduse piiramist.

Vene presidendi Vladimir Putini pressiesindaja Dmitri Peskov ütles teisipäeval, et Kremlil ei ole Srebrennikovi Gogoli keskusest kõrvaldamisega midagi pistmist.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: