Talvingut rünnanud Wilson sai kiirmenetluses reaalse vangistuse

Toomas Erm Wilson
Toomas Erm Wilson

Harju maakohus mõistis neljapäeval kiirmenetluses reaalse vangistuse 3. veebruari õhtul Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) ülemarsti Peep Talvingut rünnanud, kuritegelikus ilmas tuntud Toomas Erm Wilsonile.

Kohus karistas 54-aastast Wilsonit kuue kuu pikkuse vangistusega, millest tal tuleb reaalselt ära kanda üks kuu ja 15 päeva. Karistuse ülejäänud osa jääb tal kanda tingimisi üheaastase katseajaga.

Videosilla vahendusel istungil osalenud Wilson tunnistas süüd ja ütles, et tal on väga piinlik.

Kiirmenetlust võib kohaldada, kui tegu on teise astme kuriteoga, asjaolud on selged ja tõendid kogutud. Prokurör esitab kohtule taotluse kiirmenetluseks 48 tunni jooksul alates isiku kahtlustatavana kinnipidamisest.

Kohtuistungil viibis ka Peep Talving, kes oli asja lahendamisega kiirmenetluses ja Wilsonile mõistetava karistusega nõus.   

Talvingu ründamise tõttu tagaotsitavaks kuulutatud Wilson andis end kolmapäeva hommikul ise politseile üles ning ta peeti kahtlustatavana kinni. Ta andis politseile ütlused ning tunnistas tegu.

Juba teisipäeval pidas politsei kinni rünnakuõhtul Wilsoni autojuhiks olnud 61-aastase mehe. "Ta andis oma ütlused toimunu kohta, mis kinnitas uurijate versiooni, et rünnak ei olnud juhuslik ehk kurjategija ootas kannatanut ning oli ründamiseks valmistunud," rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo juht Urmet Tambre teisipäeval.

Wilsoni autojuhi vabastas politsei kinnipidamiselt kolmapäeval.

Kriminaalmenetlust juhtiva ringkonnaprokuröri Diana Helila sõnul ei olnud ülemarsti Peep Talvingu ründamine seotud tema tööga teadusnõukojas, kuid motiiv on seni selgusetu.

Talving: olen nõus enda ründamise menetluse kiirkorras lõpetamisega

Peep Talving märkis neljapäevases avalikus pöördumises, et ta on nõus ründaja suhtes menetluse läbiviimisega kiirkorras.

"Eile teatas ringkonnaprokurör uutest asjaoludest seoses minu eelmise nädala ründega. Ründaja viitab ütlustes pahameelele kellegi arsti osas ja tunnistab, et tegu võis olla isiku segi ajamisega. Pean igal juhul seda äärmiselt ebameeldivaks ja lubamatuks ründeks arsti suunal, olgu ründaja mõttes objektiks milline arst iganes," ütles Talving.

"Minul ei ole nimetatud isikuga kokkupuuteid olnud ei arstina ega muus rollis. Kahtlen sügavalt asjaosalise ütluste ja motiivide tõesuses. Arvestades, et ründaja on tabatud ning kuivõrd ma ei näe pikemal uurimis- kui ka kohtumenetlusel minu kui ka oma lähedaste jaoks nii ajalise kulu ja emotsionaalse läbielamise tõttu mõistlikkust, olen nõus juhtumi lõpetamisega kiirmenetluse korras ja olen esitanud oma kahju hüvitamise nõude," kinnitas ta.

"Tänan politseid kiire tegutsemise eest ja olen tänulik kõigile kes ründe järgselt toetust pakkusid," ütles Talving.

3. veebruaril kella 19 ajal viskas Wilson Mustamäel Retke teel haigla juures parklas autosse istunud Talvingu pihta uriini ja jooksis seejärel minema. Samuti oli Talvingu sõiduki rehv läbi torgatud.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: