Galerii: kaitseväelased ja liitlased harjutavad talvist sõjapidamist

Üle 600 kaitseväelase Scoutspataljonist, liitlaste lahingugrupist, luurekompaniist ja õhuväest testivad ja arendavad kaitseväe keskpolügoonil õppusel Talvelaager pataljoni allüksuste talvise sõjapidamise oskuseid.

Tänavusel õppusel Talvelaager on Scoutspataljoni kompaniidele allutatud liitlasüksuste tanki- ja pioneeriüksus, kes on õppuse raames arendamas kõikide tasemete ülemate sõjalist mõttemaailma.

"Eesti kaitsmisel oleme tegutsemas ühtse rusikana ning seetõttu on tähtis juba rahuajal osata mõelda operatsioone planeerides nii sellele, kuidas parimal viisil integreerida liitlaste pakutavaid võimekusi erinevate tasemete üksuste plaanidesse, aga ka sellele, kuidas neutraliseerida rasketehnika nõrkusi," ütles Scoutspataljoni ülem kolonelleitnant Eero Aija.

Liitlaste lahingugrupi ülem kolonelleitnant Jim Handfield ütles, et Tapal teenivate Ühendkuningriigi liitlasüksuse jaoks on õppus tähtis kolmel põhjusel.

"Esiteks, olles osa Eesti kaitsmisplaanist, peavad meie sõdurid olema edukad ka väga nõudlikes talvetingimustes. Teiseks, koostalitlusvõime arendamine eeldab pidevat koosharjutamist, et lihvida erinevates tingimustes kasutatavaid protseduure, ning kolmandaks, minu sõdurid saavad tänu harjutamisele nende jaoks tundmatutes karmides oludes teadmisi enda võimetest ja usku, et nad saavad hakkama igas olukorras," loetles ta.

Õppuse Talvelaager esimesel päeval ehk pühapäeval toimus pataljoni kokkuharjutamine, kus Scoutspataljoni kompaniidele etendasid vastasüksust nii liitlaste lahingugrupi kui pataljoni enda kaitseväelased. Teisipäevast olid liitlasüksused allutatud kompaniidele ning toimus talvistes oludes sõdimise harjutamine rühmatasemel. Õppus kulmineerub neljapäeval ja reedel toimuvate lahingutega, kus pataljoni kompaniid ja nende koosseisus tegutsevad luurekompanii ja Ühendkuningriigi kaitseväelased harjutavad konventsionaalset lahingutegevust üksteise vastu võideldes.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: