Eestit külastas NATO arendusväejuhatuse ülem

André Lanata.
André Lanata. Autor/allikas: Kaitseväe peastaap

Sel nädalal külastas Eestit NATO arendusväejuhatuse ülem kindral Andre Lanata, kes tutvus regiooni julgeolekuolukorraga ning sai ülevaate Eestis paiknevate liitlasüksuste tegevustest.

"NATO sõjaline jõud on sünergia, mis tuleneb meie ühisest pingutusest tagada ja tugevdada koostöövõimet. Eesti kaitsejõud väljendavad igapäevaselt oma panust alliansi efektiivsusesse ja võimsusesse läbi pühendumise operatsioonidel ja rahvuslike relvajõudude väljaõpetamise," ütles Lanata.

Kindral kohtus Eestis kaitseväe juhataja kindralmajor Martin Heremiga. Lisaks kohtus ta visiidil ka president Kersti Kaljulaidi, peaminister Kaja Kallase, kaitseminister Kalle Laaneti ja riigikogu riigikaitsekomisjoni esindajatega.

Ameerika Ühendriikides Norfolkis asuv NATO arendusväejuhatus (Allied Command Transformation) on üks kahest NATO strateegilisest väejuhatusest. Väejuhatuse eesmärk on analüüsida ja kaardistada, milliseks on kujunemas tuleviku lahingutegevus ja sõjapidamise keskkond ning töötada välja vastavaid doktriine ja arengukavasid, et NATO oleks valmis vastama tuleviku väljakutsetele.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: