Saaremaa vald peatab kaheks nädalaks huvitegevuse

Saaremaa vallavalitsus.
Saaremaa vallavalitsus. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Pühapäeval toimunud Saaremaa kriisistaabi koosolekul otsustati koroonaviiruse leviku piiramiseks peatada Saaremaal vähemalt kaheks nädalaks noorte ning täiskasvanute huviharidus ja -tegevus.

Saaremaa vallavanem Mikk Tuisk ütles, et koroonaviiruse leviku näitajad Saaremaal on viimastel nädalatel tõusnud eelkõige täiskasvanute huvitegevuse ja kogunemiste tõttu.

Seetõttu peatab Saaremaa vallavalitsus peatab kaheks nädalaks Saaremaa vallale kuuluvates ruumides nii täiskasvanute kui ka laste ja noorte huvitegevuse ning huvihariduse andmise. Samuti pöördutakse sama palvega Saaremaal kõigi teiste huvitegevuse ja -hariduse korraldajate poole ning tehakse ettepanek vabariigi aastapäeva tähistada vaid välitingimustes toimuvatel üritustel.

Tuisk soovitas loobuda mõneks ajaks siseruumides toimuvatest vaba aja tegevustest ja ürituste korraldamisest ning lükata võimalusel kõik kohtumised ja kokkusaamised edasi.

14. veebruaril lisandus terviseameti andmetel Saare maakonda 37 koroonaviirusesse nakatunut, neist Saaremaa valda 35. Päev varem oli uusi nakatunuid maakonnas 38 ja Saaremaa vallas 37, kellest 32 tuvastati Sõmera Kodus toimunud laustestimisega. Kuressaare haiglas oli pühapäeva hommiku seisuga ravil üheksa COVID-19 patsienti.

Pühapäeva seisuga on algaval nädalal terviseameti otsusel distantsõppele suunatud õpilasi Saaremaa neljas koolis: Saaremaa ühisgümnaasiumis ja Kuressaare gümnaasiumis ning Pihtla koolis ja Lümanda põhikoolis. Lisaks on suletud Pihtla kooli lasteaiaosa ja Kärla lasteaia üks lasteaiarühm.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: