Nädalavahetusel on oodata sulailma

Foto: Televaataja foto

Praegused külmakraadid asenduvad nädalavahetusel hoopis sulailmaga. Oodata on ka vihma ning külmakraadide asemel on Lääne-Eestis soojakraadid.

Atlandi ookeani põhjaosas laius reedel võimas madalrõhkkond ja selle idatiib ulatus kuni Läänemere maadeni. Briti saartel ja Iirimaal oli tuuline ja vihmane, Skandinaavia lõunaosas ja Poolas läks ilm sulale ja mitmel pool oli jäidet. Euroopa lõunapoolsemad alad kattis selgema ja rahulikuma ilmaga kõrgrõhuala.

Läänemere maad jäävad ulatusliku madalrõhuala idaserva ning vaikselt kandub pehmem õhumass Baltimaadesse ja Soome edelaserva. Madalrõhulohuga liiguvad kaasa ka sajupilved, esialgu sajab lund, kuid õhtu lähenedes võtab ühe enam võimust sulailm ja teedel suureneb libeduseoht.

Pühapäeval jääb madalrõhulohk Soome lõunaosa kohal väheliikuvaks ja termomeetrinäidud kerkivad tasapisi plusspoolele ning sadu läheb kõikjal üle vihmaks.

Öö vastu laupäeva tuleb pilves selgimistega ning pärast keskööd sajab mitmel pool lund. Puhub lõunakaare tuul 1-6, saartel ja rannikul puhanguti 10 m/s. Õhutemperatuur on -8..-16, saartel -3..-7°C.

Laupäeva hommikuks on pilvisus tihenenud ning mitmel pool sajab lund ja Lääne-Eestis tekib jäiteoht. Puhub lõunakaare tuul 2-8 m/s ja Lääne-Eestis on -1..-5 ning Kesk- ja Ida-Eestis külmem -5..-12°C.

Laupäeval sajab paljudes kohtades kerget lund ning õhtul sadu tiheneb veelgi ja läheb lääne poolt alates üle lörtsiks või vihmaks. Puhub lõunakaare tuul 3-7, pärastlõunal saartel edelatuul kuni 10 m/s. Õhutemperatuur on Lääne-Eestis ja saartel 0..+2 ning mujal -5..-7°C.

Pühapäeval on oodata nõrka vihma ning ida pool ka lörtsi ning sarnaselt algab ka uus nädal, kuid õhutemperatuur taaskord langeb. Öösiti langevad keskmised 0 kraadilt -8ni ja päeval +2lt -6ni.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: