Vabariigi aastapäeval Oleviste kirikus kodutute vastuvõttu ei toimu

Foto: Merit Maarits/ERR

Vabariigi aastapäeval jääb Tallinna Oleviste kirikus ära traditsiooniline vastuvõtt kodututele. Abivajajad kingipakist ilma ei jää.

Oleviste hoolekande juhatuse liige Liis Borissenko meenutab, et 20 aastat tagasi kutsuti vabariigi aastapäeval Oleviste kirikusse esimest korda kodutud, et korraldada neile vastuvõtt. Laual oli kringel ja tee, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Neid inimesi oli nii palju, kringlit oli nii vähe ja ma mäletan, kuidas me pärast istusime suures kirikusaalis ja mul olid pisarad silmas ja ma mõtlesin, et me ei saa ju neid aidata. Seda on ju nii vähe," rääkis Borissenko.

Järgnevate aastatega muutusid Oleviste kodutute jõulupuud ja vabariigi sünnipäeva peod populaarseks. Jõulude ajal Oleviste kirikus nii umbes 800 ja vabariigi aastapäeval 600 inimest.

Liis Borissenko tõdeb, et kuigi inimesed vajavad keerulisel ajal hingelist tuge, ei ole kokkusaamine koroona tõttu võimalik. Need, kes soovivad aidata, saavad kuni 23. veebruari õhtuni tuua Oleviste kirikusse selliseid toiduaineid, mida saab kaasa pakkida.

"Me inimesi kirikusaali ei kutsugi vaid lihtsalt tervitame vabariigi aastapäeva puhul pakiga," ütles Borissenko.

Kui peaks juhtuma nii, et pakke jääb üle siis viiakse need kodutute öömajadesse ja majutusüksustesse.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: