Lõuna-Eesti veekeskus üritab piirangute all sanatooriumina ellu jääda

Foto: ERR

Esmaspäevast on koroonapiirangute tõttu suletud veekeskused ja spaad. Keerulisse olukorda sattunud Kagu-Eesti spaa-ettevõtetest üks keskendub muude teenuste pakkumisele.

Veekeskuste jaoks on jällegi uste sulgemine raske ning paneb otsima uusi võimalusi, et viiruselevikuga võideldes ka ise ellu jääda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kubija hotell-loodusspaa juhatuse liige Aigar Pindmaa ütles, et Eesti spaad on täna olnud kinni, olenevalt piirkonnast 137 või ka üle 100 päeva. "Suvi läbi on olnud 50 protsendi piirang, meil on täna tööl 60 inimest. Ma mõtlen täna selle peale kuidas säilitada nende inimeste elu ja heaolu," sõnas Pindmaa.

Võru linna reovees viiruse sisalduse suurenemise kohta on spaa juhatajal oma seisukoht.

"Ka meie Kubija spaas läheb vesi ühtsesse kanalisatsiooni, siia tuleb ka haigla. Kui see võetakse linna puhastusseadmetest, siis see on täitsa loomulik, et see viirus seal sees võib olla. Teisest küljest spaas kasutatakse see erinevaid kemikaale, põhiliseks on nendes kloor ja kloor on just selle mõttega, et veest võtta välja kõik, mis inimest võiks kahjustada," rääkis Pindmaa.

Spaad ja veekeskused pakuvad oma klientidele neid teenuseid, mis piirangute alla ei käi. Nii näiteks Värska veekeskuse sulgemisest olenemata jääb klientidele avatuks sanatoorium.

"Täna hommikul oli võimalik tutvuda valitsuse korraldusega. Lugedes seda,, võib öelda, et seal on teatud erisused ja võimalused loodud, mis on igal juhul meie jaoks positiivsed, kuna võimalik on osutada ka ujulates, basseinides ja ka veekeskustes teenust teatud sihtgruppidele, kelleks on puuetega inimesed ja rehabilitatsiooniteenusele tulevad kliendid," lausus Värska Veekeskuse juhatuse liige Vello Saar.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: