Austraalia alustas vaktsineerimisega

Foto: ERR

Austraalias tehti esimesed koroonavaktsiini süstimised. Täies mahus algab vaktsineerimiskampaania esmaspäevast.

Kõige esimesena sai vaktsiini 84-aastane hooldekodu elanik. Tema kõrval tehti süst peaminister Scott Morrisonile, et tõsta avalikkuse usaldust vaktsineerimisprogrammi vastu. Morrison sai Pfizer/BioNTechi süsti.

"See, mida me täna demonstreerime, on meie enesekindlus. Usaldan täielikult eksperte, kes on meid sellesse päeva toonud. Alates homsest võivad kümned tuhanded austraallased kindla teadmisega tulla, need võtmetähtsusega rühmad, kelle oleme välja valinud, et tagada liikumine järgmisse etappi koroonaga tegelemisel," kommenteeris Morrison.

26 miljoni elanikuga riigis loodetakse nädalaga teha esimene vaktsiinisüst neljale miljonile inimesele. Alustatakse eesliinitöötajatest ja vanuritest. Probleemiks on aga vaktsiinivastased. Alles laupäeval protesteerisid kaitsepookimise vastu tuhanded inimesed mitmes suurlinnas. Enam kui viiendik austraallastest on teatanud, et ei lase ennast vaktsineerida ja see arv pigem kasvab.

"Mind ei huvita, et sina tahad vaktsiini. Võta see vaktsiin, aga ära sunni mind seda võtma," kommenteeris üks vaktsiinivastastest.

Austraalia on heaks kiitnud ka Oxfordi ja AstraZeneca vaktsiini ning suurem hulk inimesi on plaanis vaktsineerida hiljemalt oktoobri lõpuks just sellega. Austraalias on koroonasse surnud 909 inimest. Võrdluseks: 1,3 miljoni elanikuga Eestis on koroonasse surnud 545 inimest.

Pühapäev oli Austraalias teine päev järjest, mil riigis pole avastatud ühtegi uut nakkusjuhtu.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: