Suurbritannia leevendab järk-järgult koroonapiiranguid

{{1614011940000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Oli Scarff

Suurbritannia peaminister Boris Johnson avaldas esmaspäeval neljaosalise plaani riigi rangete koroonapiirangute leevendamise kohta.

Johnson tõi välja järkjärgulise ja ettevaatliku lähenemise piirangute tühistamisele Inglismaal. Plaani järgi lubatakse õpilased kooli tagasi 8. märtsist ja mitteelutähtsad poed avatakse 12. aprillist.

Spordisündmustele lubatakse piiratud mahus pealtvaatajaid 17. maist ning kõik suhtlusvahemaa reeglid tühistatakse 21. juunist.

Sõltuvalt laekuvatest teaduslikest andmetest võib plaan veel muutuda.

Suurbritannia on silma torganud kõigi Põhjamaade, eriti aga Eesti mõttes rangete piirangutega. Nüüd hakkavad need leevenema, näiteks võib 8. märtsist õues kohtuda rohkem kui kuue inimesega.

Ühelt poolt saavad britid piiranguist aru, sest Suurbritannias on surnu üle 120 000 koroonaviirusega nakatunud inimest. Teisalt on riigi majandus viimase 300 aasta suurimas languses. Kolmandast küljest on inimesed väsinud kodus olemisest, kus kohtuda võib vaid ühe inimesega väljatpoolt oma leibkonda.

Samas ei tormata ka leevendustele rõõmuhõisetega vastu. "Mul on sellega seoses segased tunded. On ju tore pääseda välja nii kähku, kui võimalik, aga astume nüüd ikka ettevaatlikke samme. Kui need sammud on liiga lühikesed, reageerivad inimesed ilmselt piirangute eiramisega. Kui aga leevendatakse liiga kiiresti ja me jõuame tagasi lukustusse, siis see on ju üks samm edasi ja kaks tagasi," kommenteeris Londoni elanik Tadge Babrowski.

Piiranguid leevendatakse järk-järgult. Paarinädalased vahepausid on vajalikud, et võimalikule nakatumiste kasvule kiirelt reageerida. Samas kasvab pidevalt vaktsineeritute hulk, mis võimaldab edaspidi ka piiranguid kiiremini kõrvaldada.

Walesi ja Šotimaa põhikooliõpilased said kooli

Walesi põhikoolilapsed pole saanud koolis käia detsembrist alates. Võimalus arvuti kaudu õppimise asemel taas ehtsasse koolipinki istuda tegi lapsed üsna rõõmsaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mulle meeldib koolis käia, mulle meeldib õppida, mulle meeldib sõpradega koolis mängida," ütles Zac.

Nõndasamuti on rõõmsad ka Šotimaa lapsed. Inglismaal peavad lapsed aga veel 8. märtsini kooliminekut ootama.

Vanemad klassid jäävad kogu riigis edasigi koduõppele.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: