Terviseamet palub Põhja regiooni koroonaposiivsetel ise teavitada oma lähikontaktseid

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Terviseameti koroonavaktsiinikülmkapid Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Terviseameti teatel ei ole koroonaviiruse epideemilise leviku tõttu enam võimalik senises mahus kaardistada nakatunute lähikontaktseid ja seda soovitatakse Põhja regioonis teha nakatunutel ise.

Häireid esineb terviseameti Põhja regioonis, mille alla kuuluvad Harjumaa, Järvamaa ja Raplamaa. Lääne, Ida ja Lõuna regioonid jätkavad tööd tavapärases rütmis.

Kuni olukorra leevenemiseni saadetakse Põhja regioonis positiivse testitulemuse saanud inimesele elektrooniline teavitus kolmes keeles, milles palutakse neil jääda koju ja teavitada ise oma lähikontaktseid.

Esimesel võimalusel võtab terviseamet nakatunuga telefoni teel ühendust ja annab täiendavad juhised, kuid käitumisreeglid haigestunule ja tema lähikontaktsetele on leitavad terviseameti kodulehelt.

Samuti palub terviseamet lähikontaktsete kaardistamisel ja teavitamisel abi tööandjatelt ja koolijuhtidelt. Terviseamet rõhutab, et isolatsioonireeglid kehtivad ka siis, kui lähikontaktist annab teada positiivse testitulemuse saanud inimene, mitte terviseamet.

Terviseamet viib pidevalt läbi kontrollkäike, mille eesmärk on kontrollida koroonaviiruse tõkestamiseks kehtestatud reeglitest kinnipidamist. Probleeme on tuvastatud nii meelelahutus- kui ka kultuuriasutustes, kuid peamiseks murekohaks on isolatsioonireegleid eiravad inimesed.

Inspektoritele on silma hakanud üldine probleem ohutusreeglite eiramisega, mistõttu on koroonaviiruse levik laialdane ning olukorra leevenemist pole lähiajal näha.

Eestis lisandus ööpäevaga 962 koroonapositiivset ning viimase kahe nädala nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta kerkis 794,67-le. Euroopa riikide võrdluses on Eesti selle näitajaga neljandal kohal.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: