VKG gaasitrass sai viga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teisipäeval vigastati geodeetiliste tööde raames VKG gaasitrassi.

Häirekeskus sai teisipäeval kell 10.10 teate gaasilisest reostumisest Kohtla-Järvel Kaevuri tänaval VKG tootmishoonete läheduses.

Neljaastmelisel ohuskaalal anti väljakutsele kõrge, kolmas ohutase. Sündmuskohale sõitis üheksa päästeautot, teiste seas ka Sillamäe päästekomando keemiahaagis. Kohal olid ka kiirabimasin ja gaasiettevõtte autod. Päästjad lahkusid sündmuskohalt kell 13.33.

VKG suhtekorraldusjuht Irina Bojenko kinnitas, et viga saanud gaasitrass kuulub VKG-le. "Kaevuri teelõigu remontimisel tehti geodeetilist uuringut: toimusid maapinna puurimistööd, mille käigus rikuti VKG Energiale kuuluv kahe meetri sügavusel paiknev maagaasitorustik," ütles Bojenko.

"VKG spetsialistid tühjendasid gaasitoru, sündmuskoht piirati ohutuspiirdega ja tehakse ettevalmistusi remonditööks. Leket ega keskkonnareostust ei toimunud. Kohapeal viibisid päästeamet ning politsei, kes aitasid oma vastutusala piires liikluse ning tööde korraldamisega. Asume koostöös puurimistööde tellija ja tegijaga sündmuse detaile välja selgitama," lisas Irina Bojenko, kelle sõnul avarii VKG tööd väga ei häirinud, sest kohe läksid käiku varulahendused.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: