Põhikooli lõpetamine tänavu eksamitulemusest ei sõltu

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Õpilane eksamil. Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Valitsus kehtestas neljapäeval põhikooli lõpetamise tingimused 2020/2021. õppeaastaks, määrusega näheakse ette, et põhikooli lõpetamine ei sõltu tänavu eksamitulemustest.

Põhikooli lõpetamiseks on vaja sooritada põhikooli lõpueksamid: eesti keel või põhikooli riiklikus õppekavas sätestatud juhul eesti keel teise keelena, matemaatika ning aine õpilase valikul.

Lisaks on põhikooli lõpetamiseks vajalik tingimus õppeainete viimaste aastahinnete tulemus vähemalt "rahuldav" või "arvestatud" ning õpilase kolmandas kooliastmes sooritatud loovtöö, välja arvatud, kui see ei ole õppenõukogu otsusel võimalik.

Määruse järgi võib õppenõukogu otsusega anda lõputunnistuse õpilase või tema seadusliku esindaja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud taotluse põhjal ka õpilasele, kelle viimane aastahinne on kuni kahes aines "nõrk" või "puudulik".

Eksamitulemusest põhikooli lõpetamine sel õppeaastal ei sõltu. Kui tavapäraselt on põhikooli lõpetamise üheks tingimuseks lõpueksamite sooritamine vähemalt tulemusega "rahuldav", siis värske näärus näeb ette, et lõpueksami tulemus esitatakse protsendina maksimaalsest tulemusest ning seda ei teisendata hindeks ümber.

Selliselt kantakse tulemus ka põhikooli lõputunnistusele.

Ajutise korraga nähakse ette erisused ka põhikooli lõpetamisel 2020/2021. õppeaastal lihtsustatud õppes. Põhikooli lõpetamise tingimusteks on viimaste aastahinnete tulemus vähemalt "rahuldav", samuti eesti keele ja matemaatika koolieksami ning valikeksami tegemine. Põhikooli lõpetamine ei sõltu eksamitulemusest.

Õppenõukogu otsusel võib põhikooli lõputunnistuse anda lihtsustatud õppes õpilase või tema seadusliku esindaja kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis esitatud taotluse põhjal ka õpilasele, kelle viimane aastahinne on kuni kahes õppeaines "nõrk" või "puudulik".

Määrus jõustub üldises korras.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: