Saaremaa volikogu esimees vahetus

Foto: ERR

Saaremaa vallavolikogu uus esimees on Jaanus Tamkivi.

Reformierakonda kuuluv Tiiu Aro esitas lahkumiseks avalduse ja volikogu valis uueks esimeheks kunagise Kuressaare linnapea ja riigikogu liikme, praeguse volikogu liikme Jaanus Tamkivi, kes kuulub samuti Reformierakonda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Osaliste kinnitusel on tegemist Reformierakonna sisemiste vangerdustega sügisesteks kohalikeks valimisteks.

25 kohal olnud volikogu liikmest andis Tamkivile hääle 20, valimisliidu Saarlane poolt volikogu esimehe kandidaadiks esitatud Taavi Rauniste sai viie volikogu liikme toetuse.

"Kuna meil on niimoodi kokkulepitud, et meil on uus järgmiste valimiste juhtiv jõud, siis oli minul mõistlik lahkuda," ütles Aro. "See oli Tiiu Aro poliitiline otsus," lisas ta.

"See volikogu koosseis, nagu igal pool mujalgi, on oma tegevustega jõudnud finišisirgele välja. Viimane tegevusaasta on käsil ja kõik fraktsioonid omavalitsustes vaatavad tegelikult juba tulevikku ja kohalik erakond on mind kinnitanud erakonna esinumbriks Saaremaa vallas. Tulenevalt sellest tuleb ka tegevusi arendada," selgitas Tamkivi.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: